Koło Emerytów SW

Aresztu Śledczego w Białymstoku


Zaproszenie na ognisko z NSZZFiPW w Folwark Nadawki


Związki Zawodowe Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Aresztu Śledczego w Białymstoku zapraszają nas na wspólne ognisko w Folwark Nadawki w dniu 30 czerwca 2023 r. Odpłatność od osoby 140 zł. Zapisy u kol.Bogusi. Wpłata na nasze konto bankowe z dopiskiem "Ognisko".

Zapraszamy serdecznie.


Koło Pasjonatów Historii, Tradycji Białegostoku i Podlasia zaprasza na kolejne wyprawy


Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w dniu 27 maja 2023 roku odbyło się pierwsze spotkanie Koła Pasjonatów Historii, Tradycji Białegostoku i Podlasia połączone ze zwiedzaniem Muzeum Pamięci Sybiru. Obejrzeliśmy stałą wystawę Muzeum, to idealne miejsce do samodzielnego zwiedzania przy pomocy audioprzewodnika a wplecione w ścieżkę oprowadzania elementy słuchowiska ułatwiają wczucie się w klimat muzealnej opowieści, a opcjonalne, dodatkowe relacje świadków historii. Tu warto i trzeba być.

O muzeum:
"Muzeum Pamięci Sybiru jest poświęcone ludziom, którzy od końca XVI aż do połowy XX wieku byli niewoleni i zsyłani w głąb Rosji, a później Związku Sowieckiego, jak też tym, którzy podążali tam dobrowolnie. Opowiadamy o jeńcach, więźniach, zesłańcach i deportowanych. Mówimy także o tych, którzy przed I wojną światową odkrywali Syberię i aktywnie uczestniczyli w zagospodarowaniu jej ogromnych obszarów. Łączymy wyniki badań i narrację historyków ze wspomnieniami uczestników i świadków zdarzeń. Pokazujemy ogromne emocje ukryte w zwykłych na pozór przedmiotach, przenosząc zwiedzających w niezwykłą krainę – tajemniczy, piękny, a jednocześnie okrutny i bezwzględny Sybir."

Uzgodniliśmy również czas i miejsce następnej wycieczki a będzie to Tykocin - 24 czerwca 2023 r godz. 12:00 , spotykamy się przy Pomniku Hetmana Stefana Czarnieckiego w Tykocinie ( dojazd we własnym zakresie ). W planach zwiedzanie zabytków, rejs tramwajem wodnym po Narwi i tradycyjne kulinaria. Trasa rejsów wiedzie wzdłuż zabytkowej części miasta, a następnie po bogatym ekologicznie, pełnym ptaków odcinku Narwi. Zapraszamy wszystkich chętnych. Tradycyjnie wszelkie koszty wycieczki ponoszą uczestnicy.


Nowa propozycja zmiany naszej strony internetowej


Po roku funkcjonowania naszej strony internetowej Koła Emerytów przedstawiam Wam propozycję kolejnej jej zmiany. Wersja po liftingu jest mocno okrojona ze zbędnych ( moim zdaniem ) elementów, wykonana trochę w innej technologii, bardziej przyjazna dla odbiorców smartfonów i wyposażona w nową wersję nawigacji. Zawartość treści pozostaje bez zmian.
Czy to będzie oficjalna nasza strona internetowa? Dowiemy się o tym we wrześniu. Liczę na Wasz odzew i opinię na ten temat na naszym profilu Facebooka...

administrator
Andrzej Stelmaszuk


Zapisy na wyjazd do sanatorium w Krynicy Zdrój zakończone


Informujemy, lista zapisów na planowany w miesiącu październiku 2023 r wyjazd sanatoryjny do Krynicy Zdrój została zamknięta. O szczegółach wyjazdu powiadomimy Was na naszej stronie internetowej w okresie letnim.

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne, oferowane przez zarząd koła spotkania i imprezy.


VI Zjazd Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej


W dniach 15 - 17 maja odbył się VI Zjazd Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej. Nasze Koło Terenowe również miało tam swojego delegata. Najważniejszym punktem programu był wybór nowych władz Związku (Przewodniczącego, Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej).
Przewodniczący odczytał sprawozdanie z działalności Zarządu Głównego za V kadencję.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej odczytał protokół z kontroli.
Odbyło się również wręczenie odznaczeń i wyróżnień.
dr Magdalena Urlińska-Berens wręczyła certyfikaty ukończenia roku akademickiego 2022-2023 słuchaczom Akademii Retro C@fe. Jednocześnie zachęcała do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie projektu.
Przewodniczącym Zarządu Głównego KZEiRSW został ponownie na kolejną kadencję Janusz Kwieceń.
Protokoły i Uchwały zamieścimy na stronie, gdy otrzymamy pełny tekst z Zarządu Głównego.


Spotkanie wielkanocne


W sobotę 29 kwietnia 2023 r w sali bankietowej Hotelu Pod Herbem w Białymstoku po raz kolejny odbyło się cykliczne spotkanie członków Koła Terenowego KZEiRSW . Tradycyjnie w okresie Świąt Wielkanocy organizujemy spotkanie pod tytułem ,, Jajeczko". Nazwa jest umowna a chodzi przede wszystkim o to aby się spotkać, porozmawiać, powspominać, razem pośpiewać no i oczywiście potańczyć. Piękna sala, dobra muzyka, smaczne jedzenie są tylko uzupełnieniem wspaniałej atmosfery panującej na spotkaniu. Goście którzy przybyli pierwszy raz byli bardzo zaskoczeni i z niedowierzaniem obserwowali wesołą zabawę oraz chętnie dołączyli do naszych tanecznych popisów. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi a najlepszym potwierdzeniem udanej zabawy był fakt, że prosiliśmy o przedłużenie zarezerwowanego czasu a pożegnania po wyjściu nie miały końca.
Spotkanie to jest kolejnym dowodem, że ludzie chcą się spotykać i miło spędzić ze sobą czas


Plan pracy zarządu Koła na 2023 rok


Podczas zebrania ogólnego członków Koła Emerytów przewodnicząca w punktach przedstawiła zaplanowane na 2023 rok wyjazdy i spotkania. Dodała jednocześnie, że nie zawsze Zarząd ma wpływ na wszystkie okoliczności które mogą wpływać na działalność i pracę Zarządu. Poruszyła także kwestię możliwości zapisania się do Koła współmałżonków informując, iż w przypadku większej liczby chętnych niż będzie to możliwe – pierwszeństwo korzystania z wyjazdów czy spotkań mają członkowie Koła.

a) Luty – ognisko/kulig ,,Rozłogi”
b) Kwiecień – spotkanie cykliczne ,,Jajeczko”
c) Czerwiec – Wycieczka do Turcji
d) Sierpień – Uroczystości 25 –lecia KZEiRSW
e) Wrzesień/październik – wyjazd wypoczynkowo- rehabilitacyjny (Bieszczady)
f) Grudzień – spotkanie cykliczne ,,Opłatek”


WAŻNE - od 1 stycznia 2023 roku składka członkowska wzrasta do 80 zł rocznie


Zgodnie z Uchwałą zebrania ogólnego członków Koła z dnia 4 marca 2023 roku, wysokość składki członkowskiej została zwiększona do 80 zł rocznie. Nowa, podwyższona stawka obowiązuje od 1 stycznia 2023 roku. Prosimy kolegów i koleżanki do uregulowanie należności zgodnej z Uchwałą


RetroC@fe - rusza trzecia edycja


Z przyjemnością informujemy, że od 23 listopada 2022 r rusza kolejna – trzecia – edycja projektu edukacyjnego Akademia RetroC@fe, którego beneficjentami są emerytowani funkcjonariusze należący do naszego Związku. Projekt to jedna z głównych inicjatyw Międzysektorowego Partnerstwa “Panoptikum” i część programu wdrożeniowego, którego częścią i głównymi odbiorcami są nasi emeryci i renciści zrzeszeni w kołach terenowych w całej Polsce.
Efektem działań edukacyjnych jest przygotowywanie liderów społecznych, którzy zostają wyposażeni w wiedzę, kluczowe kompetencje i umiejętności pomagające w codziennej działalności związkowej, ale także w życiu prywatnym.

Zapraszamy do udziału...


Galeria Foto

Zapraszamy do Galerii Foto, fotograficznego zapisu naszej działalności, zebrań, wspólnych spotkań integracyjnych, wyjazdów i wycieczek. To również rejestracja zmian zachodzących w życiu emerytów - naturalnej wymiany pokoleniowej członków Koła. Zapraszamy do odwiedzin.

zobacz galerię zdjęć


Nasze wycieczki

Koło Emerytów jest organizatorem wspólnych wycieczek w kraju jak i zagranicą. Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszych ofert jak i do obejrzenia zdjęć z dotychczasowych wypadów - naszych wycieczek do miejsc przeróżnych i ciekawych.

zobacz galerię zdjęć


Historia

Historia Aresztu Śledczego w Białymstoku to również historia naszego Koła Emerytów, funkcjonariuszy, a obecnie emerytów. Krótki, ale chronoligiczny zapis pozwala na zachowanie pamięci ludzi którzy ją tworzyli - nie tylko nam ale i przyszłym pokoleniom.

zapoznaj się z naszą historią


Pasje emerytów

Ta aktywność jest bardzo ważnym aspektem życia emeryta, to dzięki niej osoby starsze mogą się spełniać, realizować i pożytecznie spędzać wolny czas. Pasje emerytów mogą przybierać różne formy a niektóre z nich przedstawiamy Wam na naszej stronie internetowej

zobacz galerię


Download

Tu możesz pobrać Druki obowiązujące w Naszym Kole Emerytów, samodzielnie wydrukować lub bezpośrednio skontaktować się z nami. Znajdziecie tu również inne materiały, m inn. przepisy dotyczące uprawnień emerytów Służby Więziennej, pisma, pozyskane oferty ...

pobierz druki


Dołącz do nas

Jeśli jesteś emerytem Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku a nadal chcesz podtrzymywać kontakty z swoimi kolegami lub nawiązać nowe w doborowym towarzystwie to serdecznie zapraszamy do nas - Koła Emerytów. Tu znajdziesz wszelkie informacje...

sprawdźNasi partnerzy

Areszt Śledczy Białystok

Areszt Śledczy w Białymstoku oprócz ustawowych zadań penitencjarno ochronnych realizuje również uprawnienia wynikające z Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin zgodnie z ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz ich rodzin. Środki finansowe mogą być przeznaczane na refundację lub dopłatę do kosztów leczenia, pobytu w zakładach rehabilitacyjnych, korzystania z różnych form działalności...

Biuro Emerytalne SW

Biuro Emerytalne Służby Więziennej jest organem emerytalnym właściwym w sprawach zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz ich rodzin zajmującym się w szczególności ustalaniem prawa do zaopatrzenia emerytalnego i wysokości świadczeń pieniężnych z tytułu tego zaopatrzenia oraz ustalanie prawa do innych świadczeń i ich wysokości na podstawie odrębnych przepisów funkcjonariuszom Służby Więziennej zwolnionym ze służby oraz członkom ich rodzin, wypłatę tych świadczeń oraz rewaloryzację.

KZEiR SW

Krajowy Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą na zasadach dobrowolności emerytów i rencistów Służby Więziennej oraz inne osoby uprawnione do renty. Związek reprezentuje swoich członków w szczególności poprzez obronę ich interesów materialnych, socjalnych, realizowanie potrzeb kulturalnych – zarówno zbiorowych jak i indywidualnych, podejmowanie działań na rzecz koleżeńskiej solidarności i udzielanie pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji
dane kontaktowe

Adres - kontakt

Koło Terenowe Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej w Białymstoku
15 - 377 Białystok ul. Mikołaja Kopernika 21

REGON: 47168965000042

http://kzeirsw.bialystok.pl
zarzad@kzeirsw.bialystok.pltel. przewodnicząca zarządu koła - 606 564 877
tel. skarbnik - 509 901 680Zarząd Koła

1. przewodnicząca zarządu: Bogusława Bieryło
2. zastępca przewodniczącej: Barbara Stanisławska
3. skarbnik: Wanda Santarek
4. sekretarz: Walentyna Iwaniuk
5. członek zarządu: Anatol Grygorczuk

Członkowie Zarządu Koła są do Waszej dyspozycji w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 10:00 - 12:00 w pokoju nr 9 przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku oprócz miesiąca lipca i sierpnia


Kmisja Rewizyjna

1. przewodnicząca komisji: Grażyna Wojtach
2. członek komisji: Zofia Witos
3. członek komisji: Tadeusz WaszkiewiczKonto Bankowe

KZEiR Służby Więziennej Koło Terenowe w Białymstoku
15-377 Białystok ul. Kopernika 21

83 1020 1332 0000 1402 1344 9980