Spotkanie wielkanocne emerytów i rencistów Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku w Restauracji Pod Herbem

dodano 30 kwietnia 2023 r.
W sobotę 29 kwietnia w sali bankietowej Hotelu Pod Herbem w Białymstoku po raz kolejny odbyło się cykliczne spotkanie członków Koła Terenowego KZEiRSW . Tradycyjnie w okresie Świąt Wielkanocy organizujemy spotkanie pod tytułem ,, Jajeczko". Nazwa jest umowna a chodzi przede wszystkim o to aby się spotkać, porozmawiać, powspominać, razem pośpiewać no i oczywiście potańczyć. Piękna sala, dobra muzyka, smaczne jedzenie są tylko uzupełnieniem wspaniałej atmosfery panującej na spotkaniu. Goście którzy przybyli pierwszy raz byli bardzo zaskoczeni i z niedowierzaniem obserwowali wesołą zabawę oraz chętnie dołączyli do naszych tanecznych popisów.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi a najlepszym potwierdzeniem udanej zabawy był fakt, że prosiliśmy o przedłużenie zarezerwowanego czasu a pożegnania po wyjściu nie miały końca. Spotkanie to jest kolejnym dowodem, że ludzie chcą się spotykać i miło spędzić ze sobą czas.Tworzymy Koło Pasjonatów Historii, Tradycji Białegostoku i Podlasia

dodano 21 marca 2023 r.
Koleżanki i Koledzy, chcielibyśmy zaprosić Was do współpracy w tworzeniu naszego Koła Pasjonatów Historii i Tradycji Białegostoku i Podlasia. Naszym celem będzie odkrywanie i poznawanie ciekawych miejsc, ludzi i historii. Myślimy, że każdy z nas może zaproponować interesującą wyprawę, zapoznać z ciekawymi ludźmi i niezwykłymi miejscami. W nadchodzącym miesiącu proponujemy wspólną wyprawę do białostockiego Muzeum Sybiru, gdzie ożywa historia cierpienia i walki o przetrwanie". Miejsce te odwiedzają ludzie z całego świata a więc nas też nie może tam zabraknąć. Po zwiedzeniu udamy się do miłej, przytulnej knajpki, aby przygotować plan następnej, ciekawej wyprawy. Wszystkich zainteresowanych naszą propozycją prosimy o skontaktowanie się z Andrzejem Stelmaszukiem tel. 664058555 lub Sławkiem Stefaniakiem tel. 517751571.

Zapraszamy na Wyprawy.

LINK: Zobacz Informację na naszym Profilu FBZebranie sprawozdawczo - wyborcze członków Koła Emerytów w 2023 roku

dodano 5 marca 2023 r.
W dniu 4 marca 2023 r w pomieszczeniach przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku odbyło się coroczne zebranie członków Koła Emerytów. W spotkaniu uczestniczyło 36 emerytów. Zebranie podjęło decyzje...

1. przyjęcia ustaleń Komisji Rewizyjnej w zakresie kontroli działalności Zarządu Koła za 2022 rok;
2. wyboru delegata Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej - Przewodniczącej Koła kol. Bogusławy Bieryło;
3. podwyższenia składki członkowskiej Koła Emerytów od 2023 r do kwoty 80,00 zł / rok;
4. ustalenia 5 osobowego składu Zarządu Koła , w tym uzupełnienia składu o osobę kol. Walentynę Iwaniuk w związku z rezygnacją kol. Ewy Giesko z funkcji członka zarządu;
5. zobowiązania kol. Sławka do przedstawienia Zarządowi Koła oferty pogłębienia wiedzy historycznej miasta Białegostoku i okolic przez członków Koła Emerytów na najbliższym spotkaniu Zarządu ( wtorek, 7 marca 2023 r ).

Wszystkie uchwały były podejmowane w drodze głosowania jawnego i przyjęte jednogłośnie.. Dziękujemy wszystkim za przybycie i merytoryczną dyskusję w sprawach Naszego Związku...


Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami:

LINK: Protokół Komisji Rewizyjnej z kontroli działalności Zarządu Koła za 2022 rok
LINK: Protokół z zebrania sprawozdawczo - wyborczego 2023 r
Pamiętajmy o Tych co odeszli..

dodano 2 marca 2023 r.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 marca 2023 r. w wieku 63 lat zmarł Nasz Kolega, emeryt Służby Więziennej, były kierowca działu gospodarczego Szymon Stulgis. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się wystawieniem w dniu 3 marca 2023 r od godz. 17:00 w Kaplicy Centrum Pogrzebowego w Białymstoku ul. Pogodna 63, Msza Św żałobna odbędzie się o godz. 12:00 w dniu 4 marca 2023 r w Kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63 w Białymstoku, pogrzeb na Cmentarzu w Starosielcach przy ul. Grzybowskiego. Rodzina prosi aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę na Mszę Św za Zmarłego.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy.Emeryci Służby Więziennej po raz pierwszy uczestniczyli w obchodach Dnia Tradycji w Areszcie Śledczym w Białymstoku.

dodano 23 lutego 2023 r
20 lutego 2023 r na terenie Aresztu Śledczego w Białymstoku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej. Nowelizacja Ustawy o Służbie Więziennej ustanowiła dzień 8 luty Dniem Tradycji Służby Więziennej. Historyczną podstawą stały się wydane właśnie 7 -8 lutego w 1919 roku przez ówczesnego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego dekrety o zorganizowaniu ,,Okręgowych Dyrekcji Więziennych". Nadając nowe ramy dla więziennictwa wydano jednocześnie ,,Tymczasowe Przepisy Więzienne". Były to jedne z pierwszych aktów prawnych w odrodzonej Polsce normalizujących funkcjonowanie najpierw Straży a obecnie Służby Więziennej.
Dzień Tradycji Służby Więziennej to nasze święto i właśnie w Areszcie Śledczym odbyły się historyczne uroczystości upamiętniające wydarzenia z przed ponad 100lat a także odbyła się ceremonia nadania wyższych stopni oraz wręczenia wyróżnień funkcjonariuszom Służby Więziennej.
Rangę naszego święta podnieśli przybyli znakomici goście , wśród których można wymienić m.in. Poseł na Sejm RP Panią Aleksandrę Łapiak, Dyrektora Biura Bezpieczeństwa w Ministerstwie Sprawiedliwości Pana Pawła Makarowskiego, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie Pana płk. Wojciecha Szczudło, Wojewodę Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego, czy też Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Pana Sebastiana Łukaszewicza. Odczytane zostały listy z życzeniami Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pana Michała Wosia oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Pana gen. Jacka Kitlińskiego. Wśród zaproszonych nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa, służb mundurowych, szkolnictwa, sądownictwa. Z zaproszenia skorzystali i zaszczycili swoją obecnością emerytowani dyrektorzy Służby Więziennej.
Nasze Koło Terenowe także zostało obdarzone uznaniem i szacunkiem a przedstawiciele Zarządu otrzymali zaproszenie od Pani Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku mjr Małgorzaty Błażewicz. Dzięki obecności i uczestnictwie w opisanych uroczystościach mogę zdać Wam relację i jednocześnie na forum wyrazić słowa uznania Pani Dyrektor za tak pozytywne nastawienie do naszego Koła. Przy tej okazji pragnę podkreślić, że współpraca Zarządu z Panią Dyrektor układa się bardzo dobrze.
Bardzo ważnym elementem programu uroczystości był panel naukowy, w trakcie którego mogliśmy obejrzeć film dokumentalny o Areszcie Śledczym od momentu jego powstania a także wysłuchać wystąpień i prelekcji zaproszonych prelegentów. Szczególnie interesujące i bardzo ważne było wystąpienie prelegenta z ramienia białostockiego IPN Pana Pawła Niziołka, który opowiadając o historii jednostki omówił najbardziej niechlubny czas funkcjonowania Aresztu Śledczego z czasu okupacji niemieckiej i reżimu komunistycznego oraz etapy i efekty prac poszukiwawczych prowadzonych tam przez Instytut Pamięci Narodowej.
Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku - Urszula Gerasimuk, w swoim wystąpieniu podziękowała natomiast za owocną współpracę Aresztu Śledczego w Białymstoku z Instytutem Pamięci Narodowej, czego efektem były wyżej wspomniane prace ekshumacyjne oraz Izba Pamięci w budynku aresztu.
Na zakończenie złożono kwiaty pod tablicą znajdująca się w Izbie Pamięci a zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia terenu białostockiego aresztu jak również Izby Pamięci.
Całość odbyła się pod czujnym okiem mediów, które przeprowadziły relacje i wywiady.

przewodnicząca Koła
Bogusława Bieryło
Informujemy, że nasze Koło Terenowe uzyskało własny, indywidualny numer REGON.

dodano 15 lutego 2023 r
REGON to ogólnopolski urzędowy rejestr statystyczny, prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Wszystkie stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłe, fundacje mają obowiązek posiadania numeru w tym rejestrze, potocznie nazywanego „numerem REGON”. Zarówno NIP jak i REGON są potrzebne do założenia konta firmowego w banku. Banki wymagają jedynie podania ich numerów, natomiast nie trzeba dostarczać zaświadczeń o ich nadaniu.
Nr REGON umieściliśmy w treści zakładki "O nas".Spotkanie integracyjne w Rozłogach

dodano 14 lutego 2023 r
Termin imprezy: 11 luty 2023 r
Miejsce imprezy: Centrum Konferencyjno-Bankietowe „Rozłogi” Waliły 16-040 Gródek; LINK: strona internetowa Centrum Konferencyjno Bankietowego "Rozłogi"
Oferta Organizatora: LINK: Oferta menu
Koszty:
Koszt ogólny udziału w imprezie 1 uczestnika : 150,00 zł;
Koszt własny 1 uczestnika emeryta Aresztu Śledczego w Białymstoku: 50,00 zł;
Dofinansowanie ze środków socjalnych na 1 uczestnika: 100,00 zł;
Dofinansowanie ze składek członkowskich Koła Emerytów na 1 uczestnika, członka Koła: brak;

W sobotę 11 lutego odbyło się nasze kolejne spotkanie. Miał być KULIG - była przejażdżka z pochodniami. Ognisko pomimo niesprzyjającej pogody było, kiełbaska z ogniska była a potem wspaniała impreza. Wszystko to mogliśmy przeżywać w magicznym miejscu ,,ROZŁOGI" w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej.
Nasi emeryci po raz kolejny oczarowani miejscem i klimatem naszego spotkania bawili się przewspaniale. Po raz kolejny udowodnili, że wspólne wypady i razem spędzony czas to chwile niezapomniane, do których chętnie się wraca wspomnieniami. ,,....ach jak było suupeerr..."
Otrzymujemy podziękowania za przewspaniałą imprezę, za ,,zaczepiste" miejsce i organizację ale bez tak niesamowitych uczestników jakimi są nasi emeryci i ich współmałżonkowie, partnerzy nawet najpiękniejsze miejsce, wyszukane potrawy czy jakiekolwiek atrakcje nie uda się stworzyć takiej zabawy. Tańce, śpiewy, radość, uśmiech, wzajemna życzliwość - to sprawiło, że ten czas spędziliśmy w cudownych nastrojach.


Prośba o 1,5% wsparcie finansowe naszego kolegi emeryta SW w rehabilitacji.

dodano 8 stycznia 2023 r
Gorąco namawiamy do pomagania wszystkim potrzebującym a w szczególności naszym emerytom Służby Więziennej będącym w trudnej sytuacji życiowej. Możemy to zrobić np. rozliczając własne dochody za 2022 r i przekazując 1,5% podatku.

W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. (ustawa z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw - Nowelizacja Nowego Ładu Podatkowego) podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nową, wyższą kwotę przekazać można w deklaracji PIT składanej za 2022 r. (rozliczenie w 2023 r.).

Poniżej umieszczamy prośbę kol. Barbary Glanowskiej o wsparcie męża, emeryta SW Tadeusza Glanowskiego na leczenie i rehabilitację poprzez wpłatę na fundację Avalon lub bezpośrednio w formie darowizny na wskazane konta. Warto pomagać...
Tadeusz Glanowski pracę w Służbie Więziennej rozpoczął 15.06.1984 r. w AŚ Sosnowiec na stanowisku wychowawcy. W 1989 r. przeniósł się do Białegostoku. Początkowo był wychowawcą, potem z-cą kierownika ochrony i od 1990 r. został z-cą naczelnika AŚ Białystok. Od 1 czerwca 1996 r. objął stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku. Służbę tę sprawował na stanowisku dyrektora do 30.04.2008r. kiedy to odszedł na emeryturę. Tadeusz prowadził zdrowy tryb życia, uprawiał sport rekreacyjnie, preferował zdrową żywność, nigdy nie palił papierosów. Nie chorował na żadne choroby. Emeryturą cieszył się 5 lat. Niestety zły los nie pozwolił mu na spokojne życie. 19.07.2013 r. jechał na wycieczkę rowerową. Został najechany przez pirata drogowego. Rower został odrzucony na odległość 30 metrów. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego, stłuczenia mózgu z licznymi krwiakami we wszystkich płaszczyznach mózgu, stłuczenia móżdżku, złamania kręgosłupa szyjnego, złamania żeber, stłuczenia płuc, oraz licznych urazów tkanek miękkich. Z głowy prawie został zdjęty skalp. Tadeusz cudem przeżył wypadek. 17 dni przebywał w śpiączce, potem po odzyskaniu przytomności długo pozostawał w stanie ograniczonej świadomości. W szpitalach na różnych oddziałach spędził 5 miesięcy. Cały czas jest rehabilitowany, zarówno w domu 3 godz. dziennie, jak i również na turnusach rehabilitacyjnych. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Takich turnusów wymaga 3-4 w roku plus dochodzi do tego koszt rehabilitacji domowej, leków, środków higienicznych, są to bardzo duże kwoty. Tadeusz bardzo liczy na Państwa pomoc i wsparcie.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać 1,5% na fundację Avalon, nr KRS 0000270809, z dopiskiem Glanowski 6396, bądź darowiznę na nr konta: 62160012860003003186426001 tytuł przelewu: Glanowski 6396

"Kochani, dziękując serdecznie za wsparcie mojego męża w ubiegłym roku 1%, proszę w imieniu Tadeusza o pamięć w tym roku."

Barbara Glanowska
Z cyklu – z wizytą u emerytów...

dodano 12 grudnia 2022 r
Spotkanie ze Sławą, bo tak ma na imię nasza seniorka było pełne wspomnień - nie o życiu zawodowym ale o osobistym już na emeryturze... To wyjątkowa osoba.
Kutwin Felicja Bogusława, po mężu Wysocka jest naszą seniorką i emerytem Służby Więziennej od 31 lat. Jej pasją jest chór. Jak mówi, do chóru im. Stanisława Moniuszki w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Białymstoku ( obecnie PIK ) zgłosiła się aby posłuchać a z czasem została na dłużej. Dziś mija następne trzydzieści lat. Z chórem zwiedziła część świata, poznała miłych i sympatycznych kolegów i koleżanki, otrzymywała nagrody i do chwili obecnej chór jest ważnym elementem w jej życiu. Nigdy o tym nie zapomina. To też integracja całej grupy, spotkania opłatkowe, imieninowe, wspólne wyjazdy i wycieczki.
Sława nie stroni też od spotkań z Naszym Kołem Emerytów w miarę swoich możliwości. Tu zawsze decydują względy zdrowotne.
W czasie dzisiejszego spotkania mieliśmy też możliwość wysłuchania własnej twórczości seniorki - wierszy, pisanych do szuflady w latach dziewięćdziesiątych. Kartki zapisane odręcznie, część już drukowane ale z pewnością warte udostępnienia innym.Należałoby zainteresować wydawców publikacji "Pejzaże (nie) Codzienności Mikro - Historie i Mikro - Światy Więzienników" autorstwa Magdaleny i Marii Marty Urlińskiej - opisującej twórczość emerytów Służby Więziennej a wiemy że, w przygotowaniu jest kolejne wydanie zbiorów. Zgoda Sławy na publikację wierszy już jest, pozostaje tylko pomoc Zarządu Koła w sprawach technicznych i kontaktu...
Nie omówiliśmy jeszcze wielu tematów, zabrakło czasu. To pies seniorki dał nam znak że, już czas na spacer. Obowiązki wzywają...
Spotkanie opłatowe emerytów

dodano 10 grudnia 2022 r
Termin imprezy: 10 grudnia 2022 r
Miejsce: Sala Bankietowa U Wiesia w Białymstoku ul. Stefana Żeromskiego 1:
LINK: strona internetowa Sali Bankietowej U Wiesia

Oferta Organizatora:
LINK: Oferta menu

Liczba uczestników: 46 osób
Koszt udziału w imprezie 1 uczestnika: 160,00 zł
Koszt własny 1 uczestnika członka Koła Emerytów: 50,00 zł
Dofinansowanie ze środków socjalnych na 1 uczestnika: 100,00 zł
Dofinansowanie ze składek członkowskich Koła Emerytów na 1 uczestnika, członka Koła: 10,00 zł

Cykliczne spotkanie opłatkowe emerytów odbyło się w dniu 10 grudnia 2022 r w Sali Bankietowej "U Wiesia" w Białymstoku w którym wzięli udział również zaproszeni goście, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku mjr Marek Sowulewski i księża kapelani naszej jednostki: Daniel Ciulkin i Adam Krysztopowicz. Na te spotkanie zdecydowało się 46 emerytów wraz z małżonkami. Miło nam, że z każdym, kolejnym spotkaniem pojawiają się nowe twarze, że jest nas coraz więcej a w przyszłym roku przybędzie kolejna grupa - liczniejsza. Podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie tego najważniejszego - zdrowia i ponownego spotkania za rok w nie mniejszym składzie. Niestety, w tym roku zabrakło parę osób, ale pamiętamy o Nich...Uchwały Zarządu Głównego z dnia 27 września 2022 r do zapoznania członków Kół Terenowych

dodano 6 grudnia 2022 r.
Poniżej przedstawiamy Wam treść otrzymanego Pisma Przewodniczącego Zarządu Głównego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej wraz z podjętymi uchwałami na posiedzeniu w dniach 27 - 28 września br z prośbą o zapoznanie się z bieżącymi ustaleniami w sprawach naszego związku, przygotowaniami do organizacji jubileuszu XXV lecia KZEiR SW oraz zmianami Instrukcji 1 / 2022 w sprawie dokumentowania i prowadzenia KT przez poszczególne zarządy. Jest tam też prośba do naszych członków Koła Emerytów o wcześniejsze opłacanie składek członkowskich za 2023 r w związku z koniecznością zabezpieczenia środków finansowych na przygotowanie jubileuszu....


Poniżej treści do zapoznania się:


- LINK
Pismo Przewodniczącego Zarządu Głównego KZEiR SW z dnia 24 października 2022 r


- LINK
Uchwały Zarządu Głównego z dnia 27-28 września 2022 r


- LINK
Ordynacja Wyborcza na VI Zjazd Delegatów


- LINK
Instrukcja nr 1 / 2022 w sprawie dokumentowania i prowadzenia Kół Terenowych


- LINK
Zał 1 Instrukcji Nr 1 z 2022 r Druk Nowej Deklaracji członkowskiej 2019 r


- LINK
Zał 2 Instrukcji Nr 1 z 2022 r Druk Dowodu Wpłaty KP


- LINK
Zał 2 Instrukcji Nr 1 z 2022 r Druk Dowodu Wpłaty Rb


- LINK
Zał 3 Instrukcji Nr 1 z 2022 r Druk Raportu Kasowego


- LINK
Zał 4 Instrukcji Nr 1 z 2022 r Druk Informacji z KT wzór nowy


- LINK
Zał 5 Instrukcji Nr 1 z 2022 r Druk wpłaty na zbiorowej liście uczestników imprezy


- LINK
Zał 6 Instrukcji Nr 1 z 2022 r Druk oświadczenia odpowiedzialności za powierzone mienie


Pamiętajmy o Tych co odeszli..

dodano 29 listopada 2022 r.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w zmarł nasz Kolega, emeryt Służby Więziennej i członek Koła Emerytów Jan Zabielski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się wystawieniem ciała w Domu Pogrzebowym Gąsowski w Białymstoku ul. Sybiraków 2 w dniu 1 grudnia 2022 r w godz. 15:00 - 20:00. Msza Święta odbędzie się w Kościele pw Ducha Świętego w Białymstoku ul. Sybiraków 2 w dniu 2 grudnia 2022 r o godz. 12:00. Pogrzeb na Cmentarzu w Dojlidach.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy.
RetroC@fe trzecia edycja

dodano 22 listopada 2022 r.
"Z przyjemnością informujemy, iż 23. listopada b.r. (środa) rusza kolejna – trzecia – edycja projektu edukacyjnego Akademia RetroC@fe, którego beneficjentami są emerytowani funkcjonariusze należący do naszego Związku. Projekt to jedna z głównych inicjatyw Międzysektorowego Partnerstwa “Panoptikum” i część programu wdrożeniowego, którego częścią i głównymi odbiorcami są nasi emeryci i renciści zrzeszeni w kołach terenowych w całej Polsce.
Efektem działań edukacyjnych jest przygotowywanie liderów społecznych, którzy zostają wyposażeni w wiedzę, kluczowe kompetencje i umiejętności pomagające w codziennej działalności związkowej, ale także w życiu prywatnym..."


Link do strony internetowej wydarzeniaPamiętajmy o Tych co odeszli..

dodano 19 listopada 2022 r.
W dniu 15 listopada 2022 r zmarł mł.chor. w st. spocz. Henryk Łukowski, emeryt Służby Więziennej, członek Zarządu Głównego i Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się się w dniu 19 listopada 2022 r w sobotę o godz. 11:00 na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku ul Wysockiego przy udziale pocztu sztandarowego KZEiRSW, delegacji Zarządu Głównego, emerytów i rencistów oraz asysty funkcjonariuszy Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku.


Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy.

Link
Informacja ZG KZEiR SWUniwersytet Trzeciego Wieku - popieramy aktywność seniorów.

dodano 8 listopada 2022 r.
Koło Emerytów popiera każdą inicjatywę zwiększenia aktywności naszych seniorów. Uniwersytet Trzeciego Wieku to idealne rozwiązanie dla seniorów, którzy są aktywni, nie znoszą bezczynności i mimo przejścia na emeryturę, chcą dbać o zdrowie i poszerzać swoją wiedzę. Warunkiem udziału w takich zajęciach jest najczęściej wiek albo status emeryta rencisty.
Placówki Uniwersytetu Trzeciego Wieku najczęściej zlokalizowane są przy uczelniach państwowych lub prywatnych, domach kultury czy innych placówkach prowadzonych przez samorządy, często też stanowią oddzielne jednostki tworzone przez fundacje i stowarzyszenia. Ich zadaniem jest aktywizacja seniorów i przeciwdziałanie ich wykluczeniu ze społeczeństwa z powodu wieku, dlatego tworzy się miejsca oferujące różnego rodzaju szkolenia, kursy i warsztaty. Co ważne uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.
Uniwersytet Trzeciego Wieku to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które przeszły na emeryturę i ciężko znoszą bezczynność. Brak zajęcia, uczucie bezużyteczności i bezsensu życia to częste przyczyny depresji osób starszych, zaś mniejsza aktywności fizyczna związana z nieustannym przebywaniem w domu – to źródło podupadania na zdrowiu. Z tej, dobrej oferty korzysta też grupa naszych emerytów, uczestnicząc w zajęciach ćwiczeń rehabilitacyjnych, korzystając z siłowni i basenu. Dla pozostałych chętnych informacja, zapisy przyjmowane są osobiście ul. Warszawska 44/1 II piętro, nr tel. 534 829 146, e-mail sylwiadrozdowska.biuro@gmail.com. Warto...Nasza impreza "U Wiesia" - 29 października 2022 r

dodano 30 października 2022 r.
Termin imprezy: 29 października 2022 r
Miejsce: Sala Bankietowa U Wiesia w Białymstoku ul. Stefana Żeromskiego 1: - LINK: Strona internetowa Sali Bankietowej U Wiesia
Oferta Organizatora: - LINK: Oferta Menu
Liczba uczestników: 50 osób
Koszt udziału w imprezie 1 uczestnika: 160,00 zł
Koszt własny 1 uczestnika: 40,00 zł
Dofinansowanie ze środków socjalnych na 1 uczestnika: 100,00 zł
Dofinansowanie ze składek członkowskich Koła Emerytów na 1 uczestnika - członka Koła: 20,00 zł

Na udział w spotkaniu "U Wiesia" zgłosiło się 50 uczestników, to znacznie więcej niż w poprzednich imprezach tego typu. Cieszy nas te duże zainteresowanie. Ponadto, mieliśmy też okazję powitać nowych emerytów - członków Koła, to dobry znak na przyszłość, jest nas coraz więcej. Tradycyjnie przygotowano nam wyśmienite menu. Były też tańce, kuluarowe rozmowy i wspomnienia z wspólnie przepracowanych lat. Było miło. Impreza udana a Zarząd Koła podjął decyzję o ponownym zorganizowaniu podobnego spotkania - opłatkowego właśnie w tym miejscu. Szczegóły tego spotkania zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie.


Z cyklu – z wizytą u emerytów...

dodano 7 października 2022 r.

Tym razem odwiedziliśmy naszego emeryta kol. Olka R. w jego mieszkaniu. Powodem była prośba o pomoc w złożeniu wniosku udzielenia pomocy socjalnej na leczenie, ale i chęć spotkania i rozmowy o bieżących sprawach w życiu naszej społeczności. To nie przypadek, bo Olek przez pewien czas był na leczeniu szpitalnym i był odizolowany od bieżących wydarzeń. To też nie koniec leczenia, przed nim kolejne operacje i spore wydatki na zakup leków. Świadczenia emerytalne z lat osiemdziesiątych, jak w większości przypadków są bardzo niskie. Tu pomoc socjalna wydaje się jak najbardziej zasadna. O tym jednak zdecyduje dysponent tych środków - Pani Dyrektor Aresztu Śledczego.
Oczywiście, rozmawialiśmy o naszym ostatnim wyjeździe do sanatorium w Jarosławcu, wspólnie przy kawie i ciasteczkach oglądaliśmy zdjęcia z Galerii Foto umieszczonej na naszej stronie internetowej i wspominaliśmy wspólnych znajomych. To nas cieszy, że tym skromnym narzędziem jakim jest strona internetowa naszego Koła Emerytów mogliśmy sprawić chwile radości i uśmiechu. Będziemy ją utrzymywać i starać się na bieżąco rejestrować wydarzenia z życia naszego Koła, bo wiemy, że jest to szczególnie ważne, gdy z różnych powodów nie można spotkać się osobiście, jak w tym przypadku podczas choroby. Robimy to dla Was zgodnie z zasadą „ człowiek jest tyle wart ile uczyni dla innych”...

5 października 2022 roku na terenie białostockiej jednostki penitencjarnej odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez Krajowy Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej.

dodano 5 października 2022 r.

W dniu 5 października 2022 r w gabinecie Pani mjr Małgorzaty Błażewicz - Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku odbyło się niecodzienne, wspólne spotkanie z kierownictwem Jednostki grupy emerytów Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku i delegacji członków Zarządu Głównego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej w Łodzi a głównym punktem uroczystości było wręczenie medalu.
Z wdzięczności za dotychczasowe dokonania na rzecz emerytów Służby Więziennej mł.chor w st. spocz. Henryk Łukowski otrzymał tytuł „Gratia Seniorum”. Medal „Gratia Seniorum” przyznany został przez Zarząd Główny Krajowego Związku Emerytów i Rencistów SW, a wręczenia tego najwyższego wyróżnienia dokonał ppłk w st. spoczynku Janusz Kwiecień przewodniczący wraz z przybyłymi członkami Zarządu Główwnego KZEiR SW w obecności Pani Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku, członków Zarządu Koła Terenowego, znajomych i przyjaciół emerytów wyróżnionego.
To ważne wyróżnienie w środowisku emerytów przyznawane jest za wyjątkowe zasługi. W naszym środowisku, podlaskich jednostek penitencjarnych, do chwili obecnej zostały wyróżnione tylko dwie osoby: płk Mirosław Dudar - były Dyrektor Okręgowy SW w Białymstoku oraz płk Wojciech Prażmowski - były Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku. Były słowa podziękowania za dotychczasową działalność na rzecz naszego środowiska i życzenia zdrowia i sił w walce z chorobą.
Dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie spotkania na terenie jednostki, miłe przyjęcie i pamięć o naszej społeczności emerytach i rencistach Służby Więziennej.
Zobacz również: - LINK
Informację o wydarzeniu opublikowaną na Profilu Facebooka Aresztu Śledczego w Białymstoku


Pamiętajmy o Tych co odeszli..

dodano 26 września 2022 r.

W dniu 25 września 2022 r w wieku 78 lat zmarł emeryt Służby Więziennej, były kierowca działu gospodarczego Michał Popławski. Uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek 27 września br wystawieniem ciała w Domu Pogrzebowym w Gródku o godz. 16:00, pogrzeb odbędzie się we środę 28 września br. o godz. 8:00 w cerkwi w Gródku.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy.

Z cyklu – z wizytą u emerytów...

dodano 21 września 2022 r.

Kontynuując nasz cykl spotkań z emerytami pod nazwą -"z wizytą u emerytów", dziś wyjątkowe spotkanie z kol. Heńkiem. Wyjątkowe, bo zawsze spotykaliśmy się na działce rekreacyjnej nieopodal w Wasilkowie, tym razem w nowym mieszkaniu bo i pogoda jesienna i zdrowie nie te same. Tak czasem bywa w życiu gdy niespodziewanie dotyka nas choroba. To trudny czas, nie tylko dla chorego ale i dla całej rodziny. Leczenie trwa. Ważne, że w tym czasie możemy spotkać się jak poprzednio, bez żadnych uprzedzeń i w spokoju przy kawie porozmawiać na różne tematy. Heniek jest dobrej myśli, wie że ma dobrych znajomych, emerytów i że pomimo choroby ten kontakt, choćby telefoniczny będzie utrzymywany. A zdrowie jak w większości przypadków to również właściwe relacje, to czas spędzany wśród przyjaciół i znajomych.


Nie powinniśmy o tym zapominać w chwilach gdy zastanawiamy się czy wypada zadzwonić czy też wpaść osobiście. Zawsze warto i powinniśmy to robić. Pamiętajmy o sobie, bądźmy życzliwi bo nasze dumne hasło KZEiR SW „ człowiek jest tyle wart ile uczyni dla innych” jest ciągle aktualne. Warto o tym pamiętać, i nie tylko w formie zinstytualizowanej ( oficjalnie przez Koło Emerytów ) ale i na poziomie koleżeńskim...

Izba Pamięci, poświęcona ofiarom totalitaryzmu hitlerowskiego i sowieckiego w Areszcie Śledczym w Białymstoku.

dodano 10 września 2022 r.

Stworzenie Izby Pamięci w piwnicach budynku administracyjnego aresztu, gdzie po wojnie wykonywano wyroki śmierci i grzebano ofiary - to efekt współpracy Służby Więziennej i IPN w Białymstoku w związku z przeprowadzonym śledztwem dotyczącym zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości, dokonanych przez funkcjonariuszy białostockich struktur UB w latach 1944-1954. Przebadano wówczas ponad 4,7 tys. metrów kwadratowych terenu aresztu, zlokalizowano 66 jam grobowych. Przy szczątkach odkryto ponad 1,3 tys. różnych przedmiotów osobistych, a także amunicję. W działania zaangażowała się znaczna grupa ludzi: prokuratorzy IPN, pracownicy IPN, funkcjonariusze Służby Więziennej, wolontariusze ze Stowarzyszenia Grupa Wschód, archeolodzy, medycy sądowi i antropolodzy. Największe poszukiwania były prowadzone na zewnątrz budynków - na terenie dawnego przywięziennego ogrodu. Tam, w ramach prac ekshumacyjnych prowadzonych na dużą skalę w pięciu etapach od 2013 roku, odkryto łącznie szczątki 385 osób: mężczyzn, kobiet i dzieci. Poszukiwania były prowadzone również w piwnicach budynku administracyjnego. Ze źródeł archiwalnych i dowodów zebranych w śledztwie wynika, że w piwnicach białostockiego aresztu wykonywane były w latach 40. i 50. ubiegłego wieku wyroki śmierci, wydawane przez Wojskowy Sąd Garnizonowy i Wojskowy Sąd Rejonowy. W okresie powojennym białostockie więzienie było drugim po więzieniu mokotowskim miejscem w Polsce, gdzie wykonano najwięcej wyroków śmierci. W miejscach egzekucji odkryto szczątki dziesięciu osób. W wyniku tych ustaleń podjęto decyzję o usytuowaniu miejsca pamięci w piwnicy budynku administracyjnego aresztu, miejscu - celi dokonywanych egzekucji. Projekt i aranżację miejsca opracował prof. Andrzej Dworakowski z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Na ekspozycji w gablotach można oglądać m.in. zdjęcia ofiar, kopie wyroków śmierci, listy rodzin ofiar, dokumenty więzienne z okresu stalinowskiego oraz medaliki, krzyżyki, łańcuszki, guziki, sprzączki od pasków, zegarki i przybory toaletowe. Ekspozycja poświęcona jest zarówno osobom zidentyfikowanym, jak i tym bezimiennym.

Izba Pamięci jest miejscem dostępnym dla wszystkich, wystarczy wcześniej zgłosić chęć odwiedzenia miejsca upamiętnienia do sekretariatu Oddziału IPN w Białymstoku.

Poza obiektem aresztu, ogólnodostępne, upamiętniające tablice umieszczono również w elewacji budynku administracyjnego od strony ul. Kopernika - tablica z 1998 r. upamiętniająca ofiary niemieckiej okupacji i stalinowskiego reżimu. W niewielkiej wnęce wydzielonej z obszaru aresztu od strony ul. Bydgoskiej, na murze więziennym tuż po wojnie umieszczono tablicę upamiętniającą ofiary niemieckiej okupacji, stracone i pochowane w zbiorowych grobach na terenie aresztu. W 1989 r. wykonano nową tablicę, która upamiętnia również ofiary reżimu komunistycznego.

Informacje z zebrania Zarządu Koła w dniu 6 września 2022 r

dodano 8 września 2022 r.

Koleżanki i koledzy, we wtorek 6 września po wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie Zarządu KT KZEiR SW przy AŚ w Białymstoku. Rozpoczynamy nowy sezon więc spraw i tematów do omówienia trochę było.
Najważniejszym tematem było aktywowanie strony internetowej. Udało się i jak już czytaliście, wszystko działa i będziecie mogli śledzić informacje, oglądać zdjęcia a także dzielić się swoimi pasjami.
Omówiliśmy szczegóły wyjazdu do sanatorium w Jarosławcu rozpatrując kwestie do sprawdzenia i ewentualnej korekty. Rozpatrzyliśmy złożone do kadr wnioski o świadczenia socjalne składając adnotacje z propozycją Zarządu. Ostateczna decyzja w sprawie wysokości świadczenia należy do Pani Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku.

Ustaliliśmy, że kolejne spotkanie członków Koła odbędzie się w hotelu Aresztu Śledczego przy ulicy Kopernika. Została zarezerwowana wiata na zewnątrz oraz sala kominkowa na 15 października 2022 r. O szczegółach spotkania będziemy informować na bieżąco.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej zarówno w celu sprawdzenia najświeższych informacji jak również aby podziwiać przedstawiane na stronie pasje naszych emerytów.

Nowa - Stara strona internetowa Koła Emerytów zaprasza...

dodano 6 września 2022 r.

Wraz z rozpoczęciem nowego etapu życia naszej strony zmieniamy szatę graficzną. Czy jest to lepsza wersja czy też nie ocenicie sami... Ważnym elementem obecnej strony internetowej jest responsywność tj. dopasowanie wszystkich elementów do rozdzielczości każdego odbiorcy tak aby wszyscy użytkownicy mieli ten sam obraz na ekranie telefonu komórkowego, smartfona, tabletu czy też monitora komputera stacjonarnego. W dobie powszechnego użytkowania telefonów komórkowych z dostępem do internetu ta opcja powinna zadowolić użytkowników. Zmieniliśmy też kolor tła na czarny a kolor czcionki na biały, tak dla poprawniejszego, nocnego kontrastu, zmieniliśmy również system nawigacji poprzez rozwijane i kontrastowe menu a poszczególne zakładki umożliwiają dotarcie do wybranych przez siebie informacji. W tym układzie strona internetowa jest już gotowa. Chcemy ją jeszcze uzupełnić o archiwalne wpisy z poprzedniej strony internetowej z zakładek "aktualności", "Pism Zarządu Głównego" czy "Dokumentacji Zarządu Koła", zależy nam na zachowaniu ciągłości rejestracji wydarzeń z życia Koła Emerytów od 2017 roku, tj od momentu podjęcia decyzji o uruchomieniu własnej strony www. To jednak nie powinno zająć wiele czasu.
Zapraszamy Was do czytania i zachęcamy komentowania treści na naszym profilu Facebooka do którego link umieściliśmy na każdej zakładce na samym dole strony.

Ponowienie współpracy w sprawie administrowania strony internetowej KT KZEiR SW

dodano 6 września 2022 r.

Po wielomiesięcznej przerwie w aktualizacji naszej strony internetowej kzeirsw.bialystok.pl spowodowanej rezygnacją dotychczasowego administratora kol. Andrzeja informujemy, że na wniosek naszych kolegów i koleżanek - emerytów SW z dniem 6 września br ponowiliśmy dotychczasową współpracę a nasza strona internetowa ponownie zaistniała w sieci. Jednocześnie zobowiązaliśmy się do bardziej rzetelnego informowania naszych członków Koła Emerytów o działalności Zarządu zarówno w kwestiach przestrzegania Statutu KZEiR SW jak i pełnej jawności dostępu do informacji tworzonej w jej ramach. Co ważne, obie strony uznały potrzebę tych zmian dla dobra wszystkich emerytów Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku.
Zapraszamy.

Pamiętajmy o Tych co odeszli..

dodano 20 maja 2022 r, wpis archiwalny.

W dniu 20 maja 2022 r zmarł kpt. w st. spocz Stanisław Sz., emeryt Służby Więziennej, twórca i Prezes Fundacji "Szansa", autor wielu wierszy i "nieposkromiony fantasta z marzeniami o pozostawieniu po sobie śladu..."
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy.

Zaproszenie na ognisko

dodano 10 maja 2022 r.

Zarząd Koła Terenowego przy Areszcie Śledczym w Białymstoku zaprasza na ognisko, które odbędzie się w Pasynkach. Ognisko rozpocznie się o godz. 17.00. Zapewniamy autokar w obie strony. Wyjeżdżamy o godz 16.30 z parkingu przy AŚ. Koszty ogniska to 100 zł od osoby + 800 zł opłata za autokar. Z funduszu socjalnego otrzymamy dofinansowanie po 70 zł na osobę. Uczestnicy wpłacają na konto naszego Koła po 40 zł. Pozostałe koszty będą opłacone ze składek. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 23.00 z możliwością przedłużenia.
Zapraszamy serdecznie

Z cyklu – z wizytą u emerytów...

dodano 6 maja 2022 r, wpis archiwalny

Losy naszych emerytów bywają różne, część seniorów ten czas spędza wśród swoich rodzin ale też bywa inaczej, tak jak w przypadku 94 letniego emeryta Służby Więziennej Aleksandra A. Dlatego też postanowiliśmy odwiedzić kolegę w miejscu gdzie przebywa – w Domu Opieki Kościoła Chrześcijan Baptystów w Białymstoku.
Nasz Senior ma 94 lata i jak na swój wiek ma w sobie dużo chęci życia i najwyraźniej ten czas mu służy. Jeszcze przed pandemią, gdy odwiedzałem go w ośrodku było zupełnie inaczej. Co prawda przyjął nasze zaproszenie na wspólne spotkanie opłatkowe emerytów i gdy już wszystko mieliśmy uzgodnione, zgoda rodziny, czas, środek transportu to nagle pojawił się problem. Prywatnie przyznał się do upadku i lekkiego stłuczenia, nie chciał ryzykować. Oficjalna wersja dla opiekunów ośrodka była zupełnie inna. Do wspólnego spotkania jednak nie doszło...
Tym razem na umówione spotkanie wybraliśmy się razem z kol. Tadeuszem, dobrym znajomym Seniora, kiedyś współtowarzysza z czasów służby. To dobra okazja porozmawiać i powspominać tamte czasy. A pamięć nasz rozmówca ma świetną, bez zająknięcia się wymienił nazwiska wszystkich byłych naczelników białostockiego więzienia z lat 1952 – 1978 r i osoby z którymi pracował na oddziałach oraz fakty - często opowiedziane w formie żartobliwej. Wspomnieliśmy również i tych którzy już odeszli a na zawsze pozostali w naszej pamięci, a ich jest sporo… Do dziś, w naszej grupie emerytów pozostały tylko dwie osoby w tym wieku...

spotkania emerytów


Codzienność w każdym ośrodku jest szara, ale nie jest to problemem dla naszego seniora. Chociaż widzi niektóre niedoskonałości tej sytuacji to jednak sam stara się być aktywnym. Czyta książki, najlepiej o tematyce wojskowej, nie odmawia zaproszeń na wyjazdy poza ośrodek. Jest samodzielny i choć porusza się o lasce to silny uścisk dłoni nie pozostawia złudzeń – to nadal silny człowiek. Jedyny problem to pogarszający się słuch, pomimo apartu słuchowego kontakt z nim jest utrudniony. Jak sam o tym mówi w formie żartobliwej – „jak ktoś mi napluje do ucha to słyszę”, to dobrze mieć taki stosunek do życia. Na propozycję skonsumowania 100g nalewki nie zgodziliśmy się, ale następnym razem kto wie…
Przy pożegnaniu zrobiliśmy wspólną fotkę i obiecaliśmy że wkrótce znów się zobaczymy. Takie spotkania wiele uczą, dają dużo szczęścia osobom których odwiedzamy, poczucia ważności tej chwili i myślę, że każdy z nas ma taką osobę którą powinien odwiedzać, po prostu bywać. Warunek jest jeden – musimy to czynić z własnej potrzeby, nie dla innych i poklasku. A wtedy stanie się cud a każda ze stron odczuje to samo – potrzebę bycia razem bez żadnych warunków. Nasze dumne hasło KZEiR SW „ człowiek jest tyle wart ile uczyni dla innych” jest ciągle aktualne. Warto o tym pamiętać, i nie tylko w formie zinstytualizowanej ale i na poziomie koleżeńskim i rodzinnym...

Wielkanocne spotkanie emerytów

dodano 1 maja 2022 r.

W dniu 30 kwietnia 2022 r w Restauracji Kaunas w Białymstoku odbyło się nasze cykliczne, poświąteczne spotkanie emerytów. Było to trzecie spotkanie członków Koła Terenowego w tym roku. W spotkaniu udział wzięło 46 emerytów i rencistów Aresztu Śledczego w Białymstoku wraz z małżonkami. Stronę służbową reprezentowali zastępcy dyrektora aresztu śledczego w Białymstoku ppłk Jarosław Andrzejuk i mjr Jarosław Prokopiuk. Tu też należy podkreślić, że coraz więcej nowych, młodszych kolegów przystępuje do naszego Koła Emerytów a my staramy się ten czas wspólnych spotkań uwiecznić na wspólnych zdjęciach, tak aby nikogo na nich nie zabrakło.
Zapraszamy więc do naszej Galerii Zdjęć.

Nowe konto bankowe Koła Emerytów

dodano 20 kwietnia 2022 r.

Po krótkiej przerwie braku dostępu do konta bankowego spowodowanego zmianami przepisów, od dnia 20 kwietnia 2022 r znów dysponujemy własnym kontem bankowym. Szczegółowa informacja dotycząca danych nowego konta bankowego już została przywrócona na naszej stronie internetowej w zakładce „o nas” oraz na stronie głównej. Zasady wnoszenia opłat pozostają bez zmian, ale przypomnimy...
Składki członkowskie za dany rok bieżący należy wpłacać w formie przelewu na nasze konto bankowe z dopiskiem „składka członkowska za … rok „ z podaniem imienia i nazwiska członka Koła. Wyjątkowo, dla osób nie korzystających z bankowości elektronicznej dopuszcza się możliwość wnoszenia opłat gotówkowych bezpośrednio u skarbnika podczas zebrań ogólnych, cyklicznych zebrań zarządu koła lub po wcześniejszym uzgodnieniu.
Przy opłacaniu zaliczek na organizowane imprezy należy również wskazać tytuł przelewu – nazwę organizowanego spotkania oraz imię i nazwisko uczestnika. Dotyczy to również najbliższej imprezy – organizowanej przez Zarząd Koła – tzw. „jajeczka”. Ponadto, wszyscy uczestnicy tych imprez muszą wcześniej opłacić składkę członkowską za dany rok, takie mamy zasady bo większość zadań realizujemy właśnie ze składek członkowskich.
Dane i numer naszego Konta Bankowego:
KZEiR Służby Więziennej Koło Terenowe w Białymstoku ul. Kopernika 21 15-377 Białystok
83 1020 1332 0000 1402 1344 9980

Zapraszamy na „jajeczko” po Wielkanocne spotkanie emerytów

dodano 9 kwietnia 2022 r.

Jak już wcześniej informowaliśmy cykliczne spotkanie emerytów SW Aresztu Śledczego w Białymstoku odbędzie się 30 kwietnia 2022 r ( sobota ) o godz. 15:00 w Restauracji „Kaunas” w Białymstoku ul. Wesoła 18 . Zainteresowane osoby muszą wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa kontaktując się z Zarządem Koła w terminie do 20 kwietnia 2022 r. Jest to ważny termin aby z wyprzedzeniem ustalić liczbę uczestników a tym samym przygotować ilość dań w związku z odpłatną rezerwacja, więc prosimy o dostosowanie się do tego wymogu.
Odpłatność za 1 uczestnika ( członka Koła Emerytów ) ustalono na 40 zł, płatne gotówką w dniu spotkania w Restauracji "Kaunas". Jednocześnie informujemy, że na finalny koszt 1 uczestnika składają się też dofinansowania: 70 zł – ze środków funduszu socjalnego Aresztu Śledczego w Białymstoku oraz 20 zł z bieżących składek członków Koła Emerytów. Serdecznie zapraszamy.

Ważne - zebranie ogólne członków Koła Emerytów i wybór wycieczki do Turcji

dodano 9 kwietnia 2022 r./ aktualizacja 17 kwietnia 2022 r

Zebranie ogólne członków Koła Emerytów zostało zaplanowane na dzień 14 maja 2022 r o godz. 15:00 w pomieszczeniu przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjały spotkanie może odbyć się również pod tzw. „wiatą” , w miejscu dobrze znanym wszystkim emerytom. W razie braku wymaganej ilości członków Koła termin drugiego spotkania ustala się na godz. 15:15 w tym samym dniu i miejscu. Wówczas podejmowane na spotkaniu decyzje będą miały moc prawną.
Proponowany porządek spotkania:
1. wybór prowadzącego zebrania i sekretarza;
2. ustalenie quorum ;
3. ustalenie zasad głosowania;
4. przyjęcie proponowanego porządku zebrania;
5. wniosek Zarządu Koła o ponowne podwyższenie stawki opłaty członkowskiej do wysokości 50 zł na 2022 rok, dyskusja i głosowanie;
6. wniosek Zarządu Koła o przyjęcie ustaleń Protokołu Komisji Rewizyjnej z kontroli działalności Zarządu Koła za 2021 r;
7. wybór jednej oferty wycieczki do Turcji zgodnie z poprzednimi ustaleniami;
8. wolne wnioski;
9. odczytanie protokołu i zakończenie zebrania.

Ważna Informacja - Koło Terenowe pozostaje bez konta Bankowego!

dodano 25 marca 2022 r.

Zarząd informuje członków Koła, że Bank BNP Paribas po zmianie przepisów rozwiązuje umowę na prowadzenie konta naszego Koła Terenowego KZEiRSW. Zakończenie współpracy jest spowodowane brakiem Regonu i NIP-u. Bardzo prosimy o niewpłacanie składek na obecne konto. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zebranie sprawozdawcze członków KT KZEiR SW

dodano 12 marca 2022 r.

W dniu 12 marca 2022 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku. W spotkaniu udział wzięło 30 emerytów. W trakcie zebrania Komisja Rewizyjna przedstawiła ustalenia z kontroli działalności zarządu koła za ubiegły rok. Ponadto, z przedstawionych zebranym 11 ofert dokonano wyboru miejsca i terminu wycieczki emerytów w 2022 roku, będzie to wycieczka do Turcji. Jednak termin wycieczki został przesunięty na miesiąc wrzesień 2022 r na wniosek emerytów. Powodem zmian jest potrzebny czas na przygotowanie i wydanie nowych dokumentów paszportowych części uczestników wycieczki.

Propozycja została przyjęta a w najbliższym czasie ma zostać przygotowana nowa oferta dla całej grupy na ten właśnie nowy termin. Ustalono również miejsce i termin kolejnego spotkania emerytów, tzw. "jajeczka", które odbędzie się w Restauracji Kaunas w Białymstoku w dniu 30 kwietnia 2022 r o godz. 15:00. Wówczas zostanie ustalona wycieczka krajowa, planowana na miesiąc czerwiec 2022 r. Prosimy więc o przygotowanie propozycji.

załącznik:

- Protokół Komisji Rewizyjnej za 2021 r.


Termin zebrania sprawozdawczego członków Koła - 12 marca 2022 r

dodano 1 marca 2022 r

Informujemy, że w dniu 12 marca 2022 r ( sobota ) o godz. 15.00 w pomieszczeniu przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku ( w zależności od warunków pogodowych, spotkanie może odbyć się również "pod wiatą" ) odbędzie się zebranie sprawozdawcze członków Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku za 2021 r. W razie braku quorum ( minimalna liczba członków zebrania, niezbędna do prowadzenia obrad i podjęcia wiążących decyzji ) termin następnego zebrania ustala się na godz. 15:15 w tym samym miejscu.
Tematem zebrania będzie zapoznanie członków Koła z wynikami kontroli Komisji Rewizyjnej oraz działalności Zarządu za 2021 rok, głosowanie za udzieleniem zaufania Zarządowi Koła oraz przedstawienie i omówienie ofert planowanych w bieżącym roku wycieczek oraz ich wybór. Na każdym etapie procedowania poszczególnych punktów porządku będzie prowadzona dyskusja.
Serdecznie zapraszamy.

Kulig z ogniskiem – impreza integracyjna emerytów w Pasynkach

dodano 20 lutego 2022 r

Impreza pn. kulig z ogniskiem właściwie powinna mieć inną nazwę, nie mieliśmy bowiem szczęścia do warunków pogodowych i o przejażdżce saniami nie mogło być mowy. Za to mieliśmy inne atrakcje. Zorganizowany dojazd autokarem do miejsca imprezy, do m. Pasynki k. Zwierek, gdzie w ośrodku agroturystycznym przygotowane było miejsce naszego spotkania. Wiata, ognisko, specjały podlaskie, świetne humory, i zabawa do późnych godzin wieczornych. Bardzo mile też zostaliśmy przyjęci przez właścicieli ośrodka i z pewnością nie był to jednorazowy nasz wypad w te miejsce. Dziękujemy również Pani Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku za dofinansowanie naszej imprezy i liczymy na pozytywne rozpatrzenie kolejnych wniosków.

Kolejne nasze spotkanie odbędzie się niebawem, omówimy wówczas złożone oferty wycieczek w 2022 roku. Zapraszamy więc do śledzenia naszej strony internetowej.

Przedstawiamy oferty wycieczek w 2022 roku

dodano 16 lutego 2022 r. / aktualizacja 11 marca 2022 r

Przedstawiamy Wam zebrane i na bieżąco aktualizowane oferty wycieczek kierowane do członków Koła Emerytów w 2022 r. O wyborze konkretnego miejsca i kierunku zdecydujecie Państwo sami na organizowanym przez Zarząd Koła zebraniu ogólnym ( sprawozdawczym ). Termin zebrania zostanie podany w odrębnej informacji na naszej stronie internetowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnych wyjazdach. Jak zawsze warunkiem uczestnictwa w naszych imprezach jest opłacenie składki członkowskiej za bieżący rok.

załączniki:

- Oferta 1
Bułgaria Hotel Detelina- Oferta 2
Chorwacja Hotel Zagreb- Oferta 3
Grecja Peloponez- Oferta 4
Turcja Hotel Blue Fish- Oferta 5
Bułgaria Hotel Perunika- Oferta 6
Zielona Góra Winobranie- Oferta 7
Turcja Riwiera Egejska- Oferta 8
Turcja Kaila Beach- Oferta 9
Turcja Kaila City- Oferta 10
Turcja Drita Resort Spa- Oferta 11
Albania Riwiera AlbańskaWybrana oferta / oferty zgodnie z deklaracją Pani Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku będzie dofinansowana ze środków socjalnych w wysokości porównywalnych dotacji z lat ubiegłych. Szczegóły tych ustaleń przedstawimy na naszej stronie internetowej, zapraszamy…

Oferta Kaziuki, Jarmark i inne atrakcje

dodano 8 lutego 2022 r.

"Kaziuki" to słynny jarmark odbywający się od 400 lat w Wilnie w dniu św. Kazimierza. To najbarwniejsze święto miasta, któremu towarzyszą teatralizowane przemarsze, kolorowe stragany kuszące wspaniałymi zapachami i rękodziełem najlepszych rzemieślników...". Poniżej załączamy link do organizatora imprezy. Zainteresowanych zapraszamy do udziału a wszelkie pytania w tej sprawie proszę kierować do kol.Darka Marynowicza.

Czytaj dalej...

Organizujemy kulig z ogniskiem

dodano 8 lutego 2022 r.

Zarząd Koła organizuje w dniu 19 lutego 2022 r pierwszą w tym roku imprezę dla emerytów pn. kulig z ogniskiem w miejscowości Pasynki. Planowany wyjazd autokarem sprzed aresztu w dniu imprezy o godz. 15:00.
Składka za 1 uczestnika ( osoba uprawniona ) wynosi 20 zł , którą należy wpłacić przelewem na konto Koła Emerytów w terminie do dnia 13 lutego br. z dopiskiem „kulig Pasynki” i wskazaniem imienia i nazwiska uczestnika imprezy. Wniesienie opłaty jest równoznaczne z zapisem na imprezę. Pozostała kwota 70 zł zostanie dofinansowana przez areszt śledczy i z wkładu własnego Koła pochodzącego ze składek członkowskich. Przewidzane menu: bigos, kiełbaska, kiszka ziemniaczana, smalczyk, ogórek, kawa, herbata.
W razie pytań proszę dzwonić do przewodniczącej Koła.

Spotkanie Zarządu Koła z Panią Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku

dodano 8 lutego 2022 r.

W dniu 8 lutego br miało miejsce spotkanie przewodniczącej i zastępcy przewodniczącej Koła Emerytów z Panią Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku mjr Małgorzatą Błażewicz. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy funkcjonującego w jednostce Koła Emerytów z kierownictwem aresztu. Spotkanie przy kawie miało miły charakter, Pani Dyrektor była zachwycona dotychczasową działalnością naszej organizacji i zapowiedziała swoje wsparcie funduszem socjalnym. To dobra wiadomość dla wszystkich emerytów białostockiego aresztu.

Pamiętajmy o Tych co odeszli..

dodano 2 lutego 2022 r.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 lutego 2022 r. w wieku 69 lat zmarł nasz Kolega, emeryt Służby Więziennej Aleksander Krasowski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się wystawieniem ciała w Cerkwi pw. Św Jana Teologa ul. Z.Herberta 1, dnia 2 lutego 2022 r od godz. 17:00 po czym zostanie odprawiona Panichida w tym samym dniu o godz. 18:00. Nabożeństwo Żałobne - Liturgia odprawione zostaną w Cerkwi pw. Św Jana Teologa ul. Z.Herberta 1 w dniu 3 lutego 2022 r o godz. 8:00 po czym nastąpi pochowanie ciała na cmentarzu prawosławnym przy ul. Św. A. Boboli.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia. Pokój Jego Duszy.

Prośba o 1% wsparcie finansowe naszego kolegi emeryta SW w rehabilitacji.

dodano 18 stycznia 2022 r.

Gorąco namawiamy do pomagania wszystkim potrzebującym a w szczególności naszym emerytom Służby Więziennej będącym w trudnej sytuacji życiowej. Możemy to zrobić np. rozliczając własne dochody za 2021 r i przekazując 1% podatku. Poniżej umieszczamy prośbę kol. Barbary Glanowskiej o wsparcie męża, emeryta SW Tadeusza Glanowskiego na leczenie i rehabilitację poprzez wpłatę na fundację Avalon lub bezpośrednio w formie darowizny na wskazane konta. Warto pomagać...

Tadeusz Glanowski pracę w Służbie Więziennej rozpoczął 15.06.1984 r. w AŚ Sosnowiec na stanowisku wychowawcy. W 1989 r. przeniósł się do Białegostoku. Początkowo był wychowawcą, potem z-cą kierownika ochrony i od 1990 r. został z-cą naczelnika AŚ Białystok. Od 1 czerwca 1996 r. objął stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku. Służbę tę sprawował na stanowisku dyrektora do 30.04.2008r. kiedy to odszedł na emeryturę.
Tadeusz prowadził zdrowy tryb życia, uprawiał sport rekreacyjnie, preferował zdrową żywność, nigdy nie palił papierosów. Nie chorował na żadne choroby. Emeryturą cieszył się 5 lat. Niestety zły los nie pozwolił mu na spokojne życie. 19.07.2013 r. jechał na wycieczkę rowerową. Został najechany przez pirata drogowego. Rower został odrzucony na odległość 30 metrów. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego, stłuczenia mózgu z licznymi krwiakami we wszystkich płaszczyznach mózgu, stłuczenia móżdżku, złamania kręgosłupa szyjnego, złamania żeber, stłuczenia płuc, oraz licznych urazów tkanek miękkich. Z głowy prawie został zdjęty skalp. Tadeusz cudem przeżył wypadek. 17 dni przebywał w śpiączce, potem po odzyskaniu przytomności długo pozostawał w stanie ograniczonej świadomości. W szpitalach na różnych oddziałach spędził 5 miesięcy. Cały czas jest rehabilitowany, zarówno w domu 3 godz. dziennie, jak i również na turnusach rehabilitacyjnych. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. 3 tygodniowy pobyt z komorą hiperbaryczną kosztował 13200 zł. Takich turnusów wymaga 3-4 w roku plus dochodzi do tego koszt rehabilitacji domowej, leków, środków higienicznych, są to bardzo duże kwoty. Tadeusz bardzo liczy na Państwa pomoc i wsparcie.


Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać 1% na fundację Avalon, nr KRS 0000270809, z dopiskiem Glanowski 6396, bądź darowiznę na nr konta: 62160012860003003186426001 tytuł przelewu: Glanowski 6396

"Kochani, dziękując serdecznie za wsparcie mojego męża w ubiegłym roku 1%, proszę w imieniu Tadeusza o pamięć w tym roku."
Barbara Glanowska

Kolejny Rok Akademicki 2021/2022 RetroCafe - polecamy udział w kolejnych spotkaniach live.

dodano 17 stycznia 2022 r / aktualizacja 10 marca 2022 r

Serdecznie zapraszamy emerytów Służby Więziennej do udziału w kolejnych wykładach Akademii RetroCafe. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem sieci internetu na platformie Google Meet więc jednym z warunków uczestnictwa jest posiadanie komputera z dostępem do sieci i aktywnego konta gmail - adresu e-mail w Google.

Reszta jest prosta, wystarczy zadzwonić pod nr tel do Biura Zarządu Głównego KZEiRSW - (tel. 42 675-02-80) gdzie otrzymacie kontakt z Panią dr Magdaleną Urlińską-Berens i bezpośredni link do spotkania wraz ze szczegółową instrukcją postępowania.
W razie pytań, proszę dzwonić do kol. Andrzeja Stelmaszuka - uczestnika tych spotkań. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na platformie Google Meet.

Poszukujemy zdjęć do Naszego Archiwum Zdjęć - Galerii Foto

dodano 5 grudnia 2021 r./ aktualizacja 9 stycznia 2022 r.

Ponawiamy prośbę do Naszych Emerytów o dostarczanie własnych zdjęć z poprzednio organizowanych przez Koło Emerytów wycieczek. Najbardziej interesują nas wycieczki z lat 2011 - 2017 r. ( Chorwacja, Wieliczka, Kraków itp ). Nie muszą to być zdjęcia o chrakterze prywatnym, bardziej zależy nam na ujęciach zwiedzanych obiektach i miejscach, ważne jest to, żeby zostały wykonane własnoręcznie. Chcemy informować wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową o aktywności członków Koła Emerytów, zaletach uczestnictwa we wspólnych wycieczkach i wyprawach - tym samym zapraszając w nasze szeregi. Po zeskanowaniu, zapewniamy zwrot pozyskanych materiałów. Kontakt telefoniczny z kol. Andrzejem Stelmaszuk lub z Zarządem Koła.

Witamy w Nowym 2022 roku!

dodano 6 stycznia 2022 r.

Witamy Was na Naszej stronie internetowej w Nowym 2022 roku. Jak zwykle każdy nowy rok niesie ze sobą wiele wyzwań, nam też, ten rok będzie wyzwaniem na wielu płaszczyznach. Najważniejsze, musimy od nowa budować nasze relacje z nowym kierownictwem jednostki. Mamy też nadzieję, że nasza, aktywna działalność Koła Emerytów będzie przyczynkiem do zwiększenia ilości członków nie tylko z naszej macierzystej jednostki ale i z nowo powołanego Oddziału Zewnętrznego w Białymstoku a być może i ze zlikwidowanej jednostki Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej. Jesteśmy otwarci i zapraszamy wszystkich chętnych.
Kolejnym wyzwaniem może być organizacja rocznego spotkania wszystkich członków Koła Emerytów. Wiele stowarzyszeń emerytów służb mundurowych, takich jak SEiRP Oddziału w Białymstoku ma z tym problem, sytuacja epidemiologiczna jest wyjątkowo niestabilna a my dodatkowo nie posiadamy własnej bazy na organizację takiego zebrania.
Czas pokaże, bądźmy dobrej myśli. Będziemy o tym na bieżąco Was informować. Narazie przypominamy członkom Koła o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za bieżący rok, kwota pozostaje bez zmian - 50 zł rocznie a wszelkie dane do przelewu oraz numer konta bankowego umieściliśmy w zakładce "o nas". Pamiętajcie, że to dzięki Waszym składkom możemy zrealizować wiele ciekawych rzeczy a między innymi ze składek utrzymujemy naszą stronę internetową...
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Nowa szata naszej strony internetowej - zapraszamy!

dodano 23 grudnia 2021 r.

W dniu dzisiejszym została przeprowadzona duża aktualizacja naszej strony internetowej. Efekty możecie ocenić sami. Najważniejsze zmiany dotyczą systemu nawigacji - tylko poprzez zakładki. Takie rozwiązanie jest konieczne w przypadku "rozrastania się" zawartości strony, a istniejemy już 4 lata i mamy czym się pochwalić. Zostały więc przywrócone wszystkie archiwalne posty od początku naszego istnienia w internecie, czyli od 2017 roku, zmieniliśmy kolorystykę i grafikę niektórych elementów. Skupiliśmy się też bardziej na historii, tej większej - historii Służby Więziennej, Aresztu Śledczego w Białymstoku czy historii naszego Koła Emerytów a zmiany będą na bieżąco aktualizowane. A wszystko to z myślą poprawy estetyki i dostępności. Oceńcie sami...

Biuro Emerytalne CZSW prosi o aktualizację adresów emerytów i rencistów SW.

dodano 21 grudnia 2021 r.

"W związku ze zbliżającym się terminem wysyłki formularzy PIT za rok 2021 przypominamy o obowiązku aktualizacji adresów. Aktualne dane adresowe są szczególnie istotne, gdyż korespondencję, kierujemy na ostatni wskazany przez Państwa adres. Brak aktualnego adresu może spowodować, że z korespondencją może się zapoznać osoba do tego nieuprawniona."

Witamy nową Panią Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku!

dodano 20 grudnia 2021 r.

Z okazji powołania na stanowisko Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku Pani mjr Małgorzaty Błażewicz składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy owocnej służby na tym odpowiedzialnym stanowisku. Mamy też nadzieję na kontynuację wzorowej współpracy kierownictwa Jednostki ze środowiskiem emerytów i rencistów wraz z funkcjonującym Kołem Terenowym Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

emeryci i renciści Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku

Dziękujemy Panie Dyrektorze!

dodano 17 grudnia 2021 r.

W dniu dzisiejszym w Areszcie Śledczym w Białymstoku odbyło się pożegnanie Pana Dyrektora ppłk Wojciecha Januszewskiego w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne. Dziękujemy więc za wspólny okres działania na rzecz społeczności emerytów, zrozumienie naszych potrzeb i pomoc w ich realizacji. To był dobry czas dla naszej organizacji, razem wiele zrobiliśmy.
Panu ppłk w st.spocz. życzymy dużo zdrowia, spokoju ale i aktywności w realizacji własnych planów. Zapraszamy też do nas - Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku już w nowej roli.

Reorganizacja w Służbie Więziennej ciąg dalszy.

dodano 11 grudnia 2021 r.

Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 grudnia 2021 roku w sprawie siedzib, terytorialnego zasięgu i szczegółowego zakresu działania dyrektorów okręgowych Służby Więziennej oraz struktury organizacyjnej okręgowych inpsektoratów Służby Więziennej z dniem 1 stycznia 2022 r został zniesiony Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Białymstoku, wszystkie jednostki penitencjarne byłego OISW Białystok zostały wchłonięte przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Olsztynie z wyłączeniem Zakładu Karnego w Przytułach - OISW w Warszawie. Publ. Dziennik Urzędowy MS poz 320 z dnia 15 grudnia 2021 r.

Spotkanie opłatkowe - za nami.

dodano 7 grudnia 2021 r.

Nasze tradycyjne spotkanie opłatkowe emerytów i rencistów Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku tym razem zorganizowaliśmy nie w pomieszczeniach przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku a w Sali Bankietowej Restauracji Kaunas. Nasze Koło Emerytów po raz pierwszy zdecydowało się na takie rozwiązanie. Pierwsze podejście do zmiany miejsca zrobiliśmy już w ubiegłym roku ale z powodów zagrożenia pandemią sars cov 2 takie spotkanie jak wiele innych nie odbyło się. Tym razem wszystkie warunki sprzyjały nam. Miejsce znakomite - niemal w centrum miasta, duża przestronna sala z nagłośnieniem, pełną obsługą kelnerską, możliwością korzystania z dużego tarasu i świetnego menu.
Spotkanie odbyło się we własnym gronie przy udziale kapelana naszej jednostki. Podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie tego najważniejszego - zdrowia i ponownego spotkania za rok w nie mniejszym składzie.

Oferta Opery i Fiharmonii Podlaskiej.

dodano 7 grudnia 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Opery i Filharmonii Podlaskiej na świąteczne ( i nie tylko ) spektakle baletowe organizowane w naszej Operze w najbliższym czasie. Czas noworoczny to rownież planowany w styczniu 2022 r Noworoczny Koncert Wiedeński w wykonaniu Kameralnego Zespołu Straussowskiego wykonującego wyłacznie muzykę Króla Walca - Johanna Starussa oraz planowany na zakończenie sezonu artystycznego spektakl baletowy - "Jezioro Łabędzie". Spektakle magiczne, nawiązujące do tradycyjnych gali noworocznych i koncertów odbywających się w Wiedniu.

Pismo Przewodniczącego Zarządu Głównego KZEiR SW.

dodano 5 grudnia 2021 r.

Informuję, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy kolejne pismo Przewodniczącego Zarządu Głównego KZEiR SW z dnia 5 listopada 2021 r w sprawie podjętych uchwał na posiedzeniach w trakcie obrad I Konferencji Przewodniczących Kół Terenowych w dniach 3 i 6 października 2021 r wraz z informacją o kontynuacji kolejnego roku akademickiego Akademii RetroC@fe. Zainteresowany zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma i aktywności na tej platformie edukacyjnej.

załączniki:

- Pismo Przewodniczącego Zarządu Głównego KZEiR SW z dnia 5 listopada 2021 r


Reorganizacja w Służbie Więziennej.

dodano 1 grudnia 2021 r

Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie wykazu i przeznaczenia jednostek penitencjarnych z dniem 1 grudnia 2021 r w miejsce dotychczasowego Zakładu Karnego w Białymstoku utworzony został Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Białymstoku. W związku z powyższym wszelkie sprawy emerytalne funkcjonariuszy odchodzących na zaopatrzenie merytalne z nowopowołanej jednostki Oddziału Zewnętrznego, od dnia 1 grudnia 2021 r będą rozpatrywane przez Areszt Śledczy w Białymstoku. Witamy więc na pokładzie przyszłych emerytów i zapraszamy do Nas - Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Białymstoku.

Spotkanie opłatkowe - zapraszamy!

dodano 1 grudnia 2021 r

Spotkanie opłatkowe odbędzie się 11 grudnia 2021 r ( sobota ) w sali bankietowej Restauracji Kaunas w Białymstoku ul. Wesoła 18. Rozpoczęcie o godz. 15:00. Zapraszamy. Zainteresowani udziałem w spotkaniu emeryci wpłacają po 20 zł na konto naszego Koła z dopiskiem "opłatek" z podaniem imienia i nazwiska osoby włacającej/uczestnika w terminie do dnia 6 grudnia 2021 r. Pozostała kwota będzie dofinansowana z funduszu socjalnego Aresztu Śledczego w Białymstoku i z funduszu naszego Koła. Całkowity koszt na 1 osobę to 100 zł. Zapisy przyjmuje kol. Bogusława Bieryło i kol. Wanda Santarek w terminie do dnia 6 grudnia 2021 r. Zapraszamy serdecznie.

Termin spotkania Zarządu Koła.

dodano 1 grudnia 2021 r.

W dniu 7 grudnia 2021 r w pok. nr 9 przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku w godzinach 10:00 - 12:00 odbędzie się kolejne zebranie członków Zarządu Koła. Na spotkanie zapraszamy również osoby dokonujące bezpośrednich opłat składek członkowskich za bieżący rok u skarbnika, czy też zaliczek/ opłat na organizowane przez Zarząd imprezy - np. za spotkanie opłatkowe w Restauracji Kaunas w dniu 11 grudnia br.

Pamiętajmy o Tych co odeszli...

dodano 1 grudnia 2021 r.

Zmarł emeryt mjr Służby Więziennej w stanie spoczynku Mikołaj Kuryłowicz, jeden z założycieli Koła Emerytów Aresztu Śledczego w Białymstoku, wiceprzewodniczący, były kierownik Oddziału Zewnętrznego w Białymstoku przy ul. Hetmańskiej. Pokój Jego Duszy.

Areszt Śledczy w Białymstoku ma nowego zastępcę dyrektora.

dodano 24 listopada 2021 r.

Decyzją Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku z dniem 1 grudnia 2021 r zastępcą dyrektora białostockiego aresztu został mjr Jarosław Prokopiuk dotychczas pełniący służbę na stanowisku zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku. Panu mjr życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku oraz dobrej współpracy ze środowiskiem emerytów i rencistów Służby Więziennej AŚ w Białymstoku.

emeryci i renciści Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Polecam lekturę do porannej kawy.

dodano 23 listopada 2021 r.

Coś dla osób, które pomimo wieku emerytalnego chcą być na "bieżąco". Zbliża się kolejna zmiana ustawy o Służbie Więziennej, propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości tym razem sięgają głębiej i są związane z trwającą reformą więziennictwa. Co prawda, nas emerytów te zmiany już nie obejmą jednak dobrze jest wiedzieć jakie są proponowane zmiany i w którym kierunku zmierzają. Informację taką umieściła na swojej stronie internetowej Krajowa Sekcja Służby Więziennej Solidarność do odwiedzenia której "ciekawskich" zapraszam bo naprawdę warto...

Czytaj dalej...

Andrzejkowe spotkanie integracyjne emerytów z funkcjonariuszami Służby Więziennej w Nadawkach

dodano 22 października 2021 r.

19 listopada 2021 r odbyło się spotkanie andrzejkowe. Tym razem połączyliśmy siły i zorganizowaliśmy imprezę razem z dwoma związkami zawodowymi działającymi w Areszcie Śledczym w Białymstoku. Atmosfera wspólnej zabawy przepełniona wzajemnym szacunkiem sympatią i radością ze spotkania potwierdziła sens i potrzebę łączenia pokoleń naszej służby, Najlepszą opinią uczestników było stwierdzenie "było super - chcemy więcej".

Informacja Zarządu Koła.

dodano 12 października 2021 r. / aktualizacja 23 listopada 2021 r.

Informuję, że najbliższe spotkanie Zarządu Koła Emerytów odbędzie się wyjątkowo 16 listopada 2021 r w ustalonych godzinach 10:00 - 12:00. Członków Zarządu oraz zainteresowanych emerytów i rencistów serdecznie zapraszam do nowej, naszej siedziby w pokoju nr 9 przywięziennego hotelu przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

I Konferencja Przewodniczących Kół Terenowych KZEiR SW za nami.

dodano 9 października 2021 r.

W dniach 4-7. października br. w Toporni k/ Przysuchej odbyła się I Konferencja Przewodniczących Kół Terenowych KZEIRSW, w której wzięli udział przedstawiciele kół terenowych z całej Polski.

W poniedziałek 4 października 2021 r. odbyła się uroczystość nadania Sztandaru Krajowemu Związkowi Emerytów i Rencistów SW. W tym ważnym dla Związku wydarzeniu byli obecni przedstawiciele kół terenowych z całej Polski. Rangę uroczystości podnieśli zaproszeni i obecni goście, m.in. posłowie Hanna Gil-Piątek oraz Andrzej Rozenek, generałowie Jan Pyrcak i Jacek Włodarski, płk w st. spocz. Grzegorz Domaszewicz, przedstawiciel CZSW płk Dariusz Siara, reprezentujący FSSM płk w st. spocz. Henryk Budzyński, dziekan Wydziału Pedagogicznego Akademii Ignatianum w Krakowie ks. dr Krzysztof Biel SJ oraz wicedyrektor Instytutu Nauk o Wychowaniu ks. dr Jarosław Charchuła SJ, reprezentanci kadry naukowej Akademii Ignatianum w Krakowie prof. AIK dr hab. Maria Marta Urlińska oraz dr Magdalena Urlińska-Berens, przedstawiciel NSZZFIPW st. chor. Jarosław Górski, reprezentujący AŚ w Łodzi mjr Marcin Patora, reprezentanci SOW mjr w st. spocz. Grzegorz Gdula i mjr w st. spocz. Grzegorz Robak, przedstawiciele firmy Mentor S.A. dyrektor Katarzyna Dorosz oraz specjalista Magdalena Roubo. Poczet wystawiło koło terenowe przy AŚ w Łodzi, w składzie: ppor. w st. spocz. Jerzy Urbański, st. sierż. sztab. w st. spocz. Dariusz Snowacki, st. sierż. sztab. w st. spocz. Marek Kuna oraz kpt w st. spocz. Jacek Śląski. Mistrzem ceremonii był Leszek Szczepanowski z koła terenowego w Radomiu.

We wtorek 5 października odbył wykład dr Magdaleny Urlińskej-Berens oraz została przedstawiona oferta ubezpieczenia przez przedstawicieli firmy Mentor S.A. dyrektor Katarzynę Dorosz oraz specjalistę Magdalenę Roubo. Przedstawiciele CZSW z Biura Kadr i Finansów omawiali zasady naliczenia tzw. 14-tej emerytury i rozliczania podatku. Przewodniczący Kół Terenowych wypełnili otrzymane ankiety które były omawiane i analizowane w trakcie obrad zespołów problemowych.

W środę 6 października odbyły się obrady plenarne w trakcie których przedstawiono sprawozdania z prac zespołów problemowych, omówiono wnioski zawarte w protokołach ze spotkań zespołów. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, jak również wyznaczenie celów, określenie strategii i omówienie kierunków działań Związku. W trakcie obrad sformułowane zostały plany na najbliższą przyszłość, omówione zostały kwestie i problemy poszczególnych kół terenowych, formy współpracy z przedstawicielami struktur związkowych i z jednostkami macierzystymi a także współpracy miedzy kołami. Przedstawiono mozliwość współpracy z kołami emerytów innych służb mundurowych, podając konkretne przykłady. Efektem kilkudniowych prac Komisji Problemowych było dokonanie analizy i wypracowanie wstępnej diagnozy dotyczącej działalności kół terenowych na terenie całego kraju. W trakcie trwania I Konferencji towarzyszyła uczestnikom wystawa prac jednego z emerytów SW Jerzego Kosza (koło terenowe Łupków) pt. "Pejzaże mojej (nie)codzienności" jako dowód realizacji pasji i potwierdzenie, że emerytura może być fascynująca i owocna. Dodatkowo przygotowana została sesja plakatowa, na której zaprezentowane zostały podjęte przez KZEIRSW dotychczas inicjatywy. Podsumowanie oraz wnioski zostaną przesłane do Kół terenowych w oficjalnym protokole, który zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej.

- Pełna treść wniosków z Konferencji, plik PDF


Nasze spotkanie "pod wiatą".

dodano 4 października 2021 r.

Spotkanie rozpoczęto od powitania zebranych emerytów i zaproszonego gościa - Zastępcy Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku mjr Jarosława Andrzejuka i przedstawienia przez Przewodniczącą Koła kol. Bogusławę Bieryło powodów tego spotkania, omówienia spraw bieżących - nowości z I Konferencji Przewodniczących Kół Terenowych KZEiR SW i planów Zarządu Koła na najbliższy okres. Oczywiście jednym z ważnych tematów to oczywiście organizacja wycieczek w 2022 roku. Temat ten jednak pozostaje otwarty do kolejnego i najbliższego naszego spotkania w grudniu br - opłatka. Głos również zabierał kol. Henryk Łukowski - członek Zarządu Głównego KZEiR SW omawiając pozostałą tematykę spraw poruszanych podczas Konferencji Przewodniczących Kół Terenowych. Jednak najważniejszym powodem spotkania była chęć przełamania dotychczasowej stagnacji spowodowanej zagrożeniem sars cov 2, i to się udało. Było nas sporo, to cieszy że emeryci chcą takich spotkań i pomimo trudnych czasów tak licznie przybyli. Szczegóły z ustaleń Konferencji zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie - zapraszam więc do kolejnych odwiedzin.

Ważne dla wstępujących do Koła Emerytów...

dodano 29 września 2021 r.

Każdy emeryt/rencista Aresztu Śledczego w Białymstoku po złożeniu stosowanego wniosku o objęcie świadczeniami socjalnymi w tej jednostce i będącym członkiem Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów przy Areszcie Śledczym w Białymstoku będzie objęty pomocą socjalną. W praktyce oznacza to że, nie wymagana jest żadna "karnecja" do przyszłego roku budżetowego i z chwilą złożenia wniosku o pomoc socjalną - taki wniosek zostanie rozpatrzony. Dotyczy to wszystkich osób - również emerytów pełniących poprzednio służbę w innych jednostkach ( jeżeli taki wniosek złożą o objęcie świadczeniami socjalnymi ). Zasadniczym elementem jest więc złożenie takiego wniosku do Pana Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku. Wzory druków dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce "dokumenty".

Informacja została potwierdzona w rozmowie telefonicznej przez Pana Pana Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku.

Spotkanie emerytów w Operze i Filharmonii Podlaskiej...

dodano 23 września 2021 r.

Tym razem z grupą emerytów byliśmy w Operze Podlaskiej w Białymstoku na spektaklu "Kolacja dla głupca" w reżyserii Cezarego Żaka z udziałem wybitnych aktorów polskiej sceny. Z czterech oferowanych przez Zarząd Koła spektakli - ten uzyskał największą akceptację wśród emerytów a przedstawienie odbyło się 29 września br przy kompletnej widowni. My mieliśmy szczęście, dla nas przygotowano dodatkowe miejsca. Warto było, a dzięki wysokiemu dofinansowaniu z budżetu ceny biletów były przystępne nawet jak na kieszeń emeryta. Sam spektakl to komediowa opowieść "z tzw. "morałem", w tym dużo śmiechu i zabawnych sytuacji. A teraz czekamy na kolejne spotkanie, tym razem 9 października br pod wiatą na zebraniu członków Koła Emerytów. Też zapowiada się dobrze...

Szczegóły spotkania emerytów w dniu 9 października 2021 r

dodano 15 września 2021 r.

Spotkanie rozpoczynamy 9 października 2021 r o godz.14.00 pod wiatą przywięziennego hotelu przy Areszcie Śledczym w Białymstoku. Po części oficjalnej zapraszamy na obiad i pogawędki przy dobrej herbatce i kawce. Zamówiliśmy katering w ,,Pięciu Dębach". Po ustaleniach z Panem Dyrektorem Aresztu Śledczego w Białymstoku, uczestnicy spotkania wpłacają symboliczne 20 złotych na konto Zarządu Koła z podaniem imienia i nazwiska uczestnika oraz z dopiskiem "spotkanie", pozostałe koszty będą pokryte z funduszu socjalnego. Zgłoszenia przyjmuje Przewodnicząca Koła, wpłaty należy dokonać do 02.10.2021 r.

Nowe propozycje Zarządu Koła, jeszcze w tym roku...

dodano 5 września 2021 r.

Zarząd Koła "nie zasypia" i składa kolejne, atrakcyjne oferty spotkań emerytów jeszcze w tym roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i uczestnictwa. Ważne jest, aby swój udział wcześniej zgłosić do Przewodniczącej Koła. Plan przedstawia się następująco:

19 listopada 2021 r; początek godz. 18:00 - 19:00; Spotkanie Andrzejkowe w Nadawkach. Koszt ogólny 120 zł / na jednego uczestnika. Składka będzie wynosić 60 zł / na osobę uprawnioną. Zapisy przyjmuje Przewodnicząca Koła kol. Bogusława Bieryło do końca września 2021 r. Wpłaty należy dokonywać na nasze konto bankowe do końca miesiąca października br z podaniem nazwiska i imienia uczestnika z dopiskiem "Andrzejki";

9 października 2021 r planowana wraz z NSZZFiPW przy Areszcie Śledczym w Białymstoku pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd oraz koszty uzależnione są od ilości chętnych, dlatego też prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa do Przewodniczącej Koła do końca września 2021 r;

9 października 2021 r; początek godz. 14:00; Spotkanie członków Koła Emerytów "pod wiatą" przy hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku; Tematem spotkania będzie omówienie bieżących sprawy Koła, planów na przyszły rok, wycieczek i innych imprez - przy grilu i dobrej muzyce. Ewentualne koszty spotkania zostaną ustalone po wcześniejszej rejestracji osób chętnych. Termin zgłaszania udziału do końca września 2021 r do Przewodnicącej Koła kol. Bogusławy Bieryło.

Przypominamy, że wszystkie imprezy uzależnione są od Waszego zaangażowania, dlatego liczymy na wcześniejszy kontakt z Przewodniczącą Koła tak aby wszyscy chętni mogli w nich uczestniczyć.

Weekend w Augustowie za nami...

dodano 24 sierpnia 2021 r.

Kolejna impreza organizowana przez nowy zarząd za nami. Wycieczka do Augustowa to było miłe spędzenie czasu. Pogoda dopisała, a wszystko co oferował organizator wyjazdu zostało zrealizowane. Mieliśmy więc rejs po Jeziorach Agustowskich Szlakiem Papieskim, przejażdżkę Wigierską Kolejką Wąskotorową, ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólną zabawę. Dzień zakończyliśmy obiadokolacją w Suwałkach. Nocleg w hotelu i drugi dzień, po śniadaniu ruszyliśmy dalej w trasę, odwiedziliśmy Punkt Widokowy w Smolnikach oraz Akwedukty Puszczy Rominckiej w Stańczykach, po czym dotarliśmy do Zespołu Klasztornego Kamedułów w Wigrach. Na koniec zjedliśmy lunch w pomieszczeniach klasztornych, krótki spacer i powrót autokarem "Nowatora" do domu. Do Białegostoku dotarliśmy tuż po godz. 18:00..

Trzeba zaznaczyć, że wszystko odbywało się w swoim, jak przystało na emerytów tempie, czyli spokojnie i powoli, ale mieliśmy też i czas na dla siebie na zakupy pamiątek, wypicie kawy... "Grupa uczestników wycieczki wybitnie zintegrowana i zdyscyplinowana", - bo taką właśnie opinię usłyszeliśmy od naszej Pani Przewodnik. To miłe i myślę że opinia nie na wyrost...

Zarząd Koła zaprasza na kolejną wycieczkę z Nowatorem.

dodano 23 sierpnia 2021 r.

Zarząd Koła zaprasza na kolejną wycieczkę w br, tym razem będzie to dwudniony wypad do Augustowa 4 - 5 września 2021 r, połączony z rejsem po kanale augustowskim przez rzekę Nettę, Jezioro Necko i Studzieniczne, przejażdżką zabytkową kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej i Wigierskim Parku Narodowym zakończoną wspólnym ogniskiem i kiełbaską. Po noclegu w Suwałkach i śniadaniu ponowny powrót na trasę zwiedzania, Zespołu Klasztornego Kamedułów w Wigrach, przejazd do Smolnik do punktu widokowego. Lunch i powrót do Białegostoku...

Cena naszej wycieczki to 430,00 zł / na osobę przy założeniu grupy min. 28 osób. Składka będzie wynosić 200,00 zł / na osobę uprawnioną ( emeryt, rencista ), pozostała kwota, tj. 230,00 zł będzie dofinansowana z funduszu socjalnego aresztu; Wpłaty w wysokości 200,00 zł na osobę należy dokonywać na nasze konto bankowe ( wskazane na naszej stronie internetowej w zakładce "o nas" ) z dopiskiem "Wycieczka do Augustowa" z podaniem imienia i nazwiska uczestnika imprezy w terminie do dnia 30 sierpnia 2021 r.

Zapisy przyjmują: kol. Bogusława Bieryło i Wanda Santarek w terminie do dnia 30 sierpnia 2021 r. Wyjazd na wycieczkę zaplanowano na godz. 7:00 w dniu 4 września 2021 r sprzed budynku administracyjnego Aresztu Śledczego w Białymstoku.

- Pełna oferta wycieczki, plik PDF


Biesiada w Pięciu Dębach za nami...

dodano 4 sierpnia 2021 r.

Druga impreza organizowana przez nowy zarząd za nami, czas na małe podsumowanie. Piknik z grilem i ogniskiem w Pięciu Dębach w Supraślu można uznać za udaną imprezę. Po wielu miesiącach zamknięcia nas w domach mogliśmy wreszcie spotkać się i tak normalnie bez maseczek porozmawiać, spróbować przygotowanych podlaskich smakołyków, żurku, serów korycińskich, wędlin itp. A to wszystko przy dębowych stołach, w pięknych zadaszonych wiatach, pośród kwiatów i zieleni oraz dobrej, zachęcającej do zabawy muzyce "z pendriva", a nawet przelotne, ulewne deszcze nie mogły zakłócić sympatycznej atmosfery. Miło też było gościć Pana Dyrektora Aresztu Śledczego, naszego sponsora. To dobry zwyczaj zapraszania gości.
Jedynym minusem może być przedłużenie czasu imprezy, do godziny 23:00 co dla niektórych, pomimo świetnej zabawy mogło zakłócić własne plany związane z dniem następnym, powrotem do domu i czasem pracy wynajętego przez firmę kierowcy oraz obsługi kelnerskiej. Tu myślę, że należałoby uszanować wolę wszystkich uczestników, nie tylko tych będących w większości i dotrzymać wcześniej ustalonego terminu zakończenia imprezy. To tak na przyszłość...

Generalnie, super miejsce, wspaniała atmosfera i świetnie spędzony czas, szkoda tylko, że tak nieliczna grupa emerytów wzięła udział w imprezie. Ale wszystko przed nami... i oby takich spotkań było jak najwięcej.

Zaproszenia na spektakle teatralne w miesiącu wrześniu.

dodano 30 lipca 2021 r.

Informuję, że na pocztę elektroniczną Koła Emerytów otrzymaliśmy ofertę wydarzeń kulturalnych w Białymstoku w miesiącu wrześniu br na które serdecznie Was zapraszamy. Dla ścisłości, informacja jest wstępna dla osób zainteresowanych i w zależności ile osób zgłosi chęć uczestnictwa i na jaki spektakl wówczas podjęte zostaną konkretne działania zakupu biletów dla grupy. Narazie więc nie mówimy o konkretnym spektaklu ani też o ewentualnym dofinansowaniu. Osoby zainteresowane i chętne proszone są o kontakt telefoniczny z przewodniczącą Koła w terminie umożliwiającym organizację zakupu biletów.

1. "Przychodzi Baba do lekarza", 27 sierpnia 2021 r, godz. 19:00, Aula Duża WSFiZ w Białymstoku ul. Ciepła 40 ( wejście od Jagienki ), bilety w cenie od 90,00 zł do 120,00 zł;

2. "Kiedy kota nie ma...", 11 września 2021 r, godz. 16:00 oraz 19:00, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku ul. Podleśna 2, bilety w cenie od 100,00 zł do 120,00 zł;

3. "Kobieta idealna", 12 września 2021 r, godz. 16:00, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku ul. Podleśna 2, bilety w cenie od 80,00 zł do 100,00 zł;

4. "Kolacja dla głupca - Cezary Żak, Bartłomiej Topa", 29 września 2021 r, godz.17:15 oraz 20:00, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku ul. Podleśna 2, bilety w cenie od 99,00 zł do 119,00 zł.

- Pełna oferta, plik PDF


NOWE ustalenia dotyczące wycieczki z Biurem Turystycznym NOWATOR do Pałangi...

dodano 26 lipca 2021 r.

Zmianie ulega termin wycieczki, z miesiąca września br na dzień 13 - 15 sierpnia br. Wpłaty należy wnosić w formie przelewu na nasze konto bankowe wskazane w zakładce "o nas" z dopiskiem "wycieczka Pałanga" w terminie do dnia 9 sierpnia 2021 r. Planowany wyjazd nastąpi sprzed Aresztu Śledczego w Białymstoku w dniu 13 sierpnia br o godz. 7:00.
Jednocześnie przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu poświadczającego przebyte szczepienie SARS-CoV-2 jak i zalecenia opłacenia składki członkowskiej za br (członkowie Koła Emerytów).

Pamiętajmy o Tych co odeszli...

dodano 24 lipca 2021 r.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 24 lipca br. zmarł nasz Kolega, emeryt Służby Więziennej Mirosław Danilczuk. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu dzisiejszym a zmarły został pochowany na Cmentarzu w Surażu.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia!

Zmiana terminu imprezy - grila w "Pięciu Dębach" w Supraślu.

dodano 22 lipca 2021 r.

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi głosami emerytów, postanowiliśmy przesunąć termin imprezy z 18 sierpnia 2021 r ( środa ) na 20 sierpnia 2021 r ( piątek ). Pozostałe warunki bez zmian. Ponadto informujemy, że grupa emerytów z Koła Terenowego z Nowogardu będzie miała własny grill w Wasilkowie, więc nie będzie uczestniczyła w naszym spotkaniu.Szczegóły planowanego grilla wraz ze spotkaniem z emerytami z ZK w Nowogardzie.

dodano 22 lipca 2021 r.

Planowana impreza ma być spotkaniem integracyjnym z emerytami z Koła Terenowego przy Zakładzie Karnym w Nowogardzie, takie są założenia bowiem w tym czasie ta grupa emerytów będzie na wycieczce po podlasiu a dzień 18 sierpnia ma być dniem wolnym do regeneracji sił. Za miejsce spotkania wybraliśmy "Pięć Dębów w Supraślu". Będzie to forma grila gdzie będą serwowane nam dania z oferty. I tak, koszt imprezy 1 uczestnika wyniesie zgodnie z ofertą 100,00 zł. Zainteresowani uczestnicy spotkania - emeryci i renciści Aresztu Śledczego w Białymstoku ( osoby uprawnione do pomocy socjalnej ) wnoszą opłatę w wysokości 70,00 zł na nasze konto bankowe ( wskazane w zakładce "o nas" ) w formie przelewu w terminie do dnia 10 sierpnia 2021 r z dopiskiem w tytule "grill w Supraślu" z podaniem imienia i nazwiska uczestnika imprezy, lub bezpośrednio u Skarbnika po wcześniejszym powiadomieniu. Pozostała część kwoty zostanie dofinansowana z budżetu aresztu. Koszty przejazdu do Supraśla jak i powrotu do Białegostoku zostaną podane w późniejszym terminie po ustaleniu liczby osób chętnych i wynajmie środka transportu.. Osoby nie uprawnione, korzystające z imprezy będą zobowiązane do wniesienia opłaty 100,00 zł jak i do dodatkowej składki - opłaty za transport wynikającej z kalkulacji kosztów całej usługi przewozu osób. Planowany wyjazd w dniu 18 sierpnia 2021 r o godz. 16:30 sprzed Aresztu Śledczego w Białymstoku, powrót ok. godz. 22:00. Planowana dodatkowa niespodzianka.

Sprawę koordynuje i prowadzi zapisy kol. Henryk Łukowski ( tel. nr 699 677 556 ).

Szczegółowe ustalenia dotyczące wycieczki z Biurem Turystycznym NOWATOR do Pałangi...

dodano 22 lipca 2021 r.

Plan wycieczki, a właściwie Oferta wycieczki do Pałangi, Kłajpedy, Mierzei Kurońskiej i Druskiennik została przez nas już opublikowana poniżej, dzisiaj przedstawiamy Wam szczegóły organizacyjne dla osób zainteresowanych. I tak, koszt wycieczki 1 uczestnika wyniesie zgodnie z ofertą 590,00 zł. Do tego należy dodać opłaty związane z wejściem do miejsc zwiedzanych - rozrywkowych w zależności od indywidualnych zainteresowań i potrzeb uczestnika. Zainteresowani uczestnicy wycieczki - emeryci i renciści Aresztu Śledczego w Białymstoku ( osoby uprawnione do pomocy socjalnej ) wnoszą opłatę w wysokości 190,00 zł na nasze konto bankowe ( wskazane w zakładce "o nas" ) w formie przelewu w terminie do 7 września 2012 r lub bezpośrednio u Skarbnika w tym samym dniu ( 7 września br w godz. 10:00 - 12:00 w pok. nr 9 przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku ). W tytule przelewu proszę podać "wycieczka Pałanga" oraz imię i nazwisko uczestnika. Pozostała część kwoty zostanie dofinansowana z budżetu aresztu. Wniesienie opłaty jest równoznaczne z zapisaniem się na tą imprezę. Wyjazd na wycieczkę nastąpi w dniu 25 września 2021 r o godz. 7:30 sprzed budynku Aresztu Śledczego.

Sprawę koordynuje i zapisy prowadzi kol. Henryk Łukowski ( nr tel 699 677 556 )

Spotkanie Zarządu Koła z Dyrektorem Aresztu Śledczego w Białymstoku.

dodano 20 lipca 2021 r.

W dniu 22 lipca br w budynku administracji Aresztu Śledczego w Białymstoku miało miejsce spotkanie Zarządu Koła z Dyrektorem Aresztu Śledczego w Białymstoku ppłk Wojciechem Januszewskim, na którym omówione zostały zasady współpracy administracji aresztu ze środowiskiem emerytów tut. jednostki. Najważniejsze ustalenia dotyczyły:

1. pomocy socjalnej emerytom i rencistom SW;
Pomoc socjalna będzie udzielana zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 listopada 2018 r w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów SW na pisemny wniosek osób zainteresowanych wraz z załączonymi dokumentami potwierdzającymi zasadnośc ubiegania się o taką pomoc: ostatnia decyzja o przyznaniu emerytury - renty określająca wysokość otrzymanego świadczenia, zaświadczenia lekarskie dot. stanu zdrowia, inne dokumenty potwierdzające konieczność leczenia, rehabilitacji, opieki itp. Kompletne wnioski, na opracowanych drukach wraz z oświadczeniem "RODO" należy kierować do Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku. Ustalono, że raz w kwartale, w porozumieniu z Zarządem Koła wnioski te będą komisyjnie rozatrywane co do zasadności i faktycznych potrzeb a ich wysokość będzie uzależniona od sytuacji materialnej wnioskodawcy. Najbliższe takie spotkanie zaplanowano na miesiąc wrzesień br.

2. udzielania dofinansowania na organizowane przez Zarząd Koła spotkania integracyjne, wycieczki:
Pan Dyrektor przychylnie odniósł się do naszych propozycji dofinansowania organizowanych spotkań, wycieczek i zapewnił że zgromadzone środki finansowe na tym koncie będą dostępne emerytom i rencistom i nie powinno być z tym żadnych problemów. Jedynym ograniczeniem jest przewidziany na ten cel budżet. To ważne oświadczenie i dobra wiadomość dla wszystkich pozytywnie nastawionych na integrację naszej społeczności, będziemy z tego korzystać.

Spotkanie przebiegało przy kawie w miłej atmosferze, nie było to pierwsze spotkanie z Panem Dyrektorem i z pewnością nie ostatnie.

Nowa oferta wycieczki z Biurem Turystycznym NOWATOR.

dodano 19 lipca 2021 r.

Po długim okresie stagnacji zapraszamy Was na wycieczkę do Pałangi, Kłajpedy, Mierzei Kurońskiej i Druskiennik. Wycieczkę organizuje Biuro Podróży Nowator z Białegostoku. Termin wycieczki: 25 - 27 września 2021 r. Koszt wycieczki 590 zł na 1 osobę plus dodatkowe koszty wstępu do obiektów zwiedzanych / rozrywkowych. W koszcie wycieczki wliczone są 2 noclegi w hotelach w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, śniadania i 2 obiadokolacje, lunch w ostatnim dniu, opieka pilota i ubezpieczenie NNW + KL. Warunkiem uczestnictwa są udokumentowane zaświadczenia o szczepieniach przeciwko COVID 19.

Kwestia możliwości i wysokości dofinansowania wycieczki będzie omawiana przez Zarząd Koła z Panem Dyrektorem Aresztu Śledczego w Białymstoku podczas zaplanowanego spotkania w dniu 22 lipca br ( czwartek ), o czym Was niezwłocznie poinformujemy wraz ze szczegółami terminów i sposobów wnoszenia opłat. Koordynatorem wycieczki jest kol. Henryk Łukowski. Pełna oferta Biura podróży Nowator znajduje się pod linkiem poniżej... Serdecznie zapraszamy.

- Pełna oferta, plik PDF


Planowane spotkanie z emerytami z ZK w Nowogardzie.

dodano 3 lipca 2021 r.

Informuję, że emeryci z Koła Terenowego KZEiR SW przy Zakładzie Karnym w Nowogardzie organizują w dniach 15-23 sierpnia 2021 r wycieczkę do Białegostoku (podlasie) a w dniu 18 sierpnia 2021 r planowane jest spotkanie z emerytami KT KZEiRSW Aresztu Śledczego w Białymstoku. Szczegóły tego spotkania zostaną podane w terminie późniejszym po ustaleniu miejsca i warunków uczestnictwa. Organizatorem z Naszej strony będzie kol. Henryk Łukowski.

Bieżące informacje MSZ dot. wyjazdu do Tunezji w 2021 r.

dodano 16 czerwca 2021 r.

Wszystkim zainteresowanych wyjazdem / wycieczką do Tunezji w 2021 roku przypominamy, że wszelkie niezbędne informacje w zakresie wymagań i ograniczeń sanitarnych ( COVID ) obowiązujących w tym kraju będą umieszczane na naszej stronie internetowej dopiero po ich otrzymaniu z Biura Organizatora wycieczki, natomiast w chwili obecnej zalecamy dodatkowe śledzenie strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych gdzie na bieżąco publikowane są takie informacje.

Czytaj dalej...

Pierwsze spotkanie Zarządu Koła w nowym składzie w nowym miejscu.

dodano 15 czerwca 2021 r.

W dniu 15 czerwca 2021 r w godz. 10:00 - 12:00, w pokoju nr 9 przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku odbyło się pierwsze zebranie nowego składu Zarządu Koła. Od dziś jest to nasze nowe miejsce zebrań Zarządu Koła, spotkań z emerytami w sprawach wymagających bieżącej interwencji, gotówkowego opłacania składek bezpośrednio u Skarbnika lub takich spotkań bez powodów, tak zwyczajnie przy kawie. Serdecznie zapraszamy... szczegóły spotkania i pierwsze ustalenia nowego Zarządu Koła wkrótce.Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Koła Emerytów za nami, mamy nowy Zarząd Koła.

dodano 18 maja 2021 r.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Koła Emerytów za nami. Zgodnie z założeniami miejscem spotkania była wiata na terenie przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku. W spotkaniu, w dniu 28 maja 2021 r o godz. 16:00 wzięło udział 24 emerytów, członków Koła oraz gościnnie - Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku ppłk Wojciech Januszewski. Prowadzącym spotkanie była ustępująca przewodnicząca Koła kol. Wanda Santarek. Zgodnie z porządkiem obrad przedstawiono sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli Komisji Rewizyjnej za 2020 rok które zaakceptowano, po czym w związku z rezygnacją z pełnienia obowiązków części członków zarządu przeprowadzono ponowne wybory całego zarządu. Wyboru dokonano jednomyślnie przy jednym głosie wstrzymującym się. Dokonano również wymiany przewodniczącego Komisji Rewizyjnej w związku z objęciem funkcji w zarządzie Koła oraz podjęto kolejną uchwałę o podniesieniu składki członkowskiej do wysokości 50 zł rocznie na okres 1 roku ( 2021 r ). W czasie zebrania nie ustalano zakresu działalności na bieżący rok ani też terminu najbliższego spotkania. W czasie wolnych wniosków zabrał głos kol. Andrzej Stelmaszuk przedstawiając informację o tworzeniu się grupy założycielskiej nowego, niezależnego od KZEiR SW stowarzyszenia emerytów i rencistów SW Aresztu Śledczego w Białymstoku. Było to nasze pierwsze zebranie od roku...

Informacja zarządu Koła dot. organizacji zebrania sprawozdawczo -wyborczego KT KZEiR SW.

dodano 13 maja 2021 r.

Zarząd Koła informuje, że w dniu 28 maja 2021 r o godz, 16:00 na terenie tzw. "ogrodu" pod wiatą odbędzie się zebranie sprawozdawczo - wyborcze członków Koła Terenowego KZEiR SW przy Areszcie Śledczym w Białymstoku. Ustala się, że w razie braku quorum w podanym terminie, kolejne zebranie odbędzie się w tym samym dniu i miejscu o godz. 16:15.

Tematem zebrania będzie zapoznanie członków Koła z wynikami kontroli działalności zarządu Koła za 2020 r przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną wraz z przyjęciem lub odrzuceniem wniosków przez ogół zebrania, głosowanie nad udzieleniem zaufania obecnemu zarządowi oraz wybór nowego przewodniczącego Koła. Dopuszcza się wnoszenie dodatkowych punktów do dyskusji.

Z uwagi na ważność poruszanych spraw, prosimy o przybycie i zachowanie zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemiologicznym sars-cov-2.

Rezygnacja z funkcji przewodniczącej Koła.

dodano 20 kwietnia 2021 r.

Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 13 maja 2021 r rezygnuję z funkcji Przewodniczącej Koła Terenowego Krajowego Związku Eerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Wanda Santarek

Pamiętajmy o Tych co odeszli...

dodano 7 kwietnia 2021 r.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła nasza Koleżanka, emerytka Służby Więziennej Ewa Rejent. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 20 kwietnia 2012 r o godz. 11:00 w Kościele p.w. Ducha Swiętego w Białymstoku po czym nastąpi pochowanie na Cmentarzu Miejskim w Karakulach.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Pamiętajmy o Tych co odeszli...

dodano 3 marca 2021 r

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega, emeryt Aresztu Śledczego w Białymstoku Krzysztof Siemienko.Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 10 kwietnia 2021 r o godz. 10:30 w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku ( Antoniuk).

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Pismo i Nowe Uchwały Prezydium Zarządu Głównego KZEiR SW.

dodano 15 lutego 2021 r.

Informuję, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy Pismo Zarządu Głównego KZEiR SW a w nim załączone dwie Uchwały Prezydium dotyczące: przyjęcia Preliminarza Wydatków na 2021 r ZG oraz dofinansowania monografii COSSW w Kaliszu w kwocie 1.000 zł. Ponadto, została ponowiona prośba o korzystanie z uruchomionej od grudnia 2020 roku Akademii RetroC@fe. Więcej oraz wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej KZEiR SW w Łodzi lub po kliknięciu linku poniżej.

- Pismo Zarządu Głównego KZEiR SW, plik PDF


Ważna informacja z Biura Emerytalnego CZSW w Warszawie.

dodano 6 lutego 2021 r.

"Biuro Emerytalne Służby Więziennej w połowie lutego rozpocznie wysyłkę deklaracji podatkowych za 2020 rok: PIT-40A albo PIT 11A i PIT-11. Deklarację otrzyma każda osoba, która w 2020 roku chociaż raz pobrała świadczenie z Biura Emerytalnego.
W związku ze zmianą przepisów ustawy podatkowej, /.../ po raz pierwszy tym roku Biuro Emerytalne nie rozliczy świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Takie osoby otrzymają PIT-11A, a zwrot z tytułu nadpłaty podatku dokonany zostanie bezpośrednio z urzędu skarbowego. Zmiana zasad wynika ze zmiany art. 34 ust. 7 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która weszła w życie 1 lipca 2020 r. i ma zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r.)./.../

Ważne!
Osoby, które nie otrzymają deklaracji do końca lutego lub mają wątpliwości dotyczące otrzymanego formularza PIT, powinny skontaktować się z Biurem Emerytalnym. Wzory wniosków, oświadczeń oraz numery telefonów są dostępne na stronie internetowej: sw.gov.pl w zakładce: Służba Więzienna - Struktura - Centralny Zarząd Służby Więziennej – Biuro Emerytalne"

Pamiętajmy o Tych co odeszli...

dodano 25 stycznia 2021 r.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega, emeryt Służby Więziennej mjr w st. spocz. Krzysztof Kołtoński. Wystawienie odbędzie się w dniu 8 lutego 2021 r o godz. 9:30 w Domu Pogrzebowym Popławski Jarosław; Plac ks. Adolfa Ołdziejewskiego ( od ul. Ciołkowskiego ) 1 Białystok.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w tym samym dniu o godz. 12:00 w Kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27 w Białymstoku po czym nastąpi pochowanie na Cmentarzu Rzymsko - Katolickim ( za stacją ORLEN ).
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Przypominamy uczestnikom wycieczki do Tunezji w 2021 o wpłacie drugiej raty.

dodano 24 stycznia 2021 r.

Należy wpłacić 122,45 zł ( sto dwadzieścia dwa złote czterdzieści pięć groszy ) za osobę do dnia 31.01.2021 r. Kwota jest pomniejszona w stosunku do terminarza opłat o dokonaną wpłatę do poprzedniej wycieczki.
Wpłaty należy dokonywać bezpośrednio na konto: 51 1030 1999 6640 0006 5251 5288 EXIM S.A Potocka 31 A; 01 -619 Warszawa z podaniem numeru rezerwacji: 652515288 oraz nazwiska i imienia uczestnika wycieczki. Pamiętajmy, że łączne kwoty wpłat za wycieczkę powinny wynosić 2.249,00 zł.
Pozostałe warunki wyjazdu określone w umowie pozostają bez zmian. W sprawie wycieczki pytania proszę kierować do Bogusławy Bieryło - nr. tel 663392323

Prośba o wsparcie ...

dodano 17 grudnia 2020 r.

Gorąco namawiamy do pomagania wszystkim potrzebującym a w szczególności naszym emerytom Służby Więziennej będącym w trudnej sytuacji życiowej. Możemy to zrobić np. rozliczając własne dochody za 2021 r i przekazując 1% podatku. Poniżej umieszczamy prośbę kol. Barbary Glanowskiej o wsparcie męża, emeryta SW Tadeusza Glanowskiego na leczenie i rehabilitację poprzez wpłatę na fundację Avalon lub bezpośrednio w formie darowizny na wskazane konta. Warto pomagać...

Tadeusz Glanowski pracę w Służbie Więziennej rozpoczął 15.06.1984 r. w AŚ Sosnowiec na stanowisku wychowawcy. W 1989 r. przeniósł się do Białegostoku. Początkowo był wychowawcą, potem z-cą kierownika ochrony i od 1990 r. został z-cą naczelnika AŚ Białystok. Od 1 czerwca 1996 r. objął stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku. Służbę tę sprawował na stanowisku dyrektora do 30.04.2008r. kiedy to odszedł na emeryturę.
Tadeusz prowadził zdrowy tryb życia, uprawiał sport rekreacyjnie, preferował zdrową żywność, nigdy nie palił papierosów. Nie chorował na żadne choroby. Emeryturą cieszył się 5 lat. Niestety zły los nie pozwolił mu na spokojne życie. 19.07.2013 r. jechał na wycieczkę rowerową. Został najechany przez pirata drogowego. Rower został odrzucony na odległość 30 metrów. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego, stłuczenia mózgu z licznymi krwiakami we wszystkich płaszczyznach mózgu, stłuczenia móżdżku, złamania kręgosłupa szyjnego, złamania żeber, stłuczenia płuc, oraz licznych urazów tkanek miękkich. Z głowy prawie został zdjęty skalp. Tadeusz cudem przeżył wypadek. 17 dni przebywał w śpiączce, potem po odzyskaniu przytomności długo pozostawał w stanie ograniczonej świadomości. W szpitalach na różnych oddziałach spędził 5 miesięcy. Cały czas jest rehabilitowany, zarówno w domu 3 godz. dziennie, jak i również na turnusach rehabilitacyjnych. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. 3 tygodniowy pobyt z komorą hiperbaryczną kosztował 13200 zł. Takich turnusów wymaga 3-4 w roku plus dochodzi do tego koszt rehabilitacji domowej, leków, środków higienicznych, są to bardzo duże kwoty. Tadeusz bardzo liczy na Państwa pomoc i wsparcie.


Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać 1% na fundację Avalon, nr KRS 0000270809, z dopiskiem Glanowski 6396, bądź darowiznę na nr konta: 62160012860003003186426001 tytuł przelewu: Glanowski 6396

"Kochani, dziękując serdecznie za wsparcie mojego męża w ubiegłym roku 1%, proszę w imieniu Tadeusza o pamięć w tym roku."
Barbara Glanowska

Kolejna zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku.

dodano 1 grudnia 2020 r.

Z dniem 15 grudnia 2020r nastąpiła kolejna zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku. Nowym, kolejnym zastępcą dyrektora białostockiego aresztu został ppłk Krzysztof Suchowolec dotychczas pełniący służbę na stanowisku zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Panu ppłk życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku oraz dobrej współpracy ze środowiskiem emerytów i rencistów Służby Więziennej AŚ w Białymstoku.

Areszt Śledczy w Białymstoku ma nowego zastępcę dyrektora...

dodano 20 listopada 2020 r.

Z dniem 1 grudnia 2020r. decyzją Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku płk Piotra Kondraciuka, nastąpiła zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku. Nowym zastępcą dyrektora białostockiego aresztu został mjr Jarosław Andrzejuk, dotychczas specjalista Okregowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku. Panu mjr Jarosławowi Andrzejuk życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku oraz dobrej współpracy ze środowiskiem emerytów i rencistów Służby Więziennej AŚ w Białymstoku.

emeryci i renciści Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Pamiętajmy o Tych co odeszli...

dodano 19 listopada 2020 r

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega, emeryt Służby Więziennej i członek Koła Emerytów mjr w st. spocz. Antoni P. Msza pogrzebowa odbędzie się o godz. 10:00 w dniu 21 listopada 2020 r w Kościele pw. św. Anny w Białymstoku ul. Legionowa.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Nowe Uchwały Prezydium Zarządu Głównego KZEiR SW.

dodano 23 września 2020 r.

Informuję, że w dniu dzisiejszym 19 listopada br do Zarządu Koła wpłynęło Pismo Przewodniczącego Zarządu Głównego KZEiR SW Pana ppłk w st.spocz. Janusza Kwietnia informujące o podjętych w dniu 27 sierpnia br Uchwałach Prezydium ZG wraz z apelem o aktywne włączenie się w tworzenie nowych form działań Związku. Platformą ma być nowa strona internetowa KZEiR SW (link do adresu strony internetowej znajduje się na stronie głównej w części "polecamy") oraz nowo utworzonone konto na portalu społecznościowym Facebook pod nazwą: KZEiRSW.

- Pismo Zarządu Głównego KZEiR SW, plik PDF


Gratulujemy Panie Dyrektorze!

dodano sierpień 2020 r

Z okazji awansu na stanowisko Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku Panu ppłk Wojciechowi Januszewskiemu składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy owocnej służby na tym odpowiedzialnym stanowisku. Mamy też nadzieję na kontynuację wzorowej współpracy kierownictwa Jednostki ze środowiskiem emerytów i rencistów wraz z funkcjonującym Kołem Terenowym Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

emeryci i renciści Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Zarząd Koła dokonał wyboru nowego Przewodniczącego Koła Emerytów – kol. Wandy Santarek

dodano 26 sierpnia 2020 r.

Dziękujemy Panie Dyrektorze!

dodano 31 lipca 2020 r.

W dniu dzisiejszym w Areszcie Śledczym w Białymstoku odbyło się pożegnanie Pana Dyrektora płk Wojciecha Prażmowskiego w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne. Dziękujemy więc za wspólny okres działania na rzecz społeczności emerytów, zrozumienie naszych potrzeb i pomoc w ich realizacji. To był dobry czas dla naszej organizacji, razem wiele zrobiliśmy.
Panu płk w st.spocz. życzymy dużo zdrowia, spokoju ale i aktywności w realizacji własnych planów. Zapraszamy też do nas - Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku już w nowej roli.

emeryci i renciści Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Rezygnacja ze stanowiska Przewodniczącego Koła Emerytów kol. Andrzeja Stelmaszuka

dodano 31 lipca 2020 r.
- Informacja dot. rezygnacji, plik PDF


Ograniczenia w działalności Koła Emerytów w związku z zagrożeniem sars cov 2. Życie z „koronawirusem”…

dodano 14 grudnia 2019 r.

taki stan rzeczy mamy już ponad miesiąc, a właściwie nic nie wiemy o tym kiedy to się zakończy, w jaki sposób, a tym bardziej jak to będzie później… Wersje, że wrócimy do poprzedniego stylu życia i swoich upodobań wydaje się coraz mniej realna. Im dłużej będziemy pod presją obostrzeń i zakazów tym trudniej będzie nam wrócić do stanu przed „koronawirusa”. Niestety, nasz sposób myślenia funkcjonuje nadal w oparciu o stan jeszcze przed „pandemiczny” i trudno nam pogodzić się że zmiany które już zaszły ( a jest to dopiero początek ) są niemal nieodwracalne. To właściwie odbywa się rewolucja na różnych płaszczyznach: socjalnych, kulturowych, gospodarczych itd… To dzieje się już teraz, w tej chwili. Izolacja jest związana z uczuciem strachu przed zakażeniem, zostajemy więc w domu. Brak kontaktów powoduje frustrację, niemożność uczestnictwa w życiu społecznym, spotkań towarzyskich, wyjścia ko kina, teatru. Firmy są zamykane a ludzie tracą swój dochód i przed nami wielka niewiadoma... To jest uczucie strachu, które już zagnieździło się w naszych umysłach. Nawet jak później te wszystkie ograniczenia zostaną zlikwidowane te uczucie pozostanie w nas. Lęk jeszcze długo będzie miał swoje podstawy, nie mamy więc zaufania do mijających nas ludzi i serwowanych przez media informacji. To faktycznie będzie trudny czas. Działalność naszego Koła może i pewnie też ulegnie zmianie. Nie wszyscy nasi członkowie Koła emerytów będą chętni do uczestnictwa w zbiorowych imprezach ( przynajmniej na dotychczasowych warunkach ). Rozumiem to, jak i tych co będą mieli zupełnie inne zdanie. Powstaje pytanie: „więc jak ta działalność powinna wyglądać”? Dlatego pewnie przyjdzie taki moment kiedy i my będziemy musieli poważnie nad tym zastanowić się. Nie jest moim zamiarem „straszeniem” Was perspektywą takiej wizji, bo nie o to chodzi. Musimy jedynie nauczyć się jak żyć z „koronawirusem”.. a dokładniej i co jest najważniejsze, z jego skutkami. I w tym miejscu, jak i w każdym zalecany jest zdrowy rozsądek… pamiętajmy o tym.

Spotkanie opłatkowe emerytów i rozliczenie kosztów.

dodano 14 grudnia 2019 r.


- Rozliczenie finansowe spotkania opłatkowego emerytów, plik PDF


Piknik emerytów w m. Dębowik k. Supraśla - rozliczenie imprezy.

dodano 16 listopada 2019 r.


- Rozliczenie finansowe imprezy w m.Dębowik, plik PDF


Organizacja wycieczki do Tunezji w terminie 17 - 24 września 2020 r.

dodano 5 listopada 2019 r.

- Ogłoszenie o terminie i organizacji wycieczki do Tunezji w 2020 r, plik PDF- Oferta wycieczki do Tunezji, plik PDF


Spotkanie emerytów w Operze i Filharmonii Podlaskiej na spektaklu "Klimakterium" - rozliczenie kosztów.

dodano 13 października 2019 r.


- Rozliczenie finansowe wyjścia na spektakl do Filharmonii, plik PDF


Zebranie ogólne członków Koła.

dodano 6 września 2019 r.

- Protokół z zebrania członków Koła Terenowego KZEiR SW z dnia 6 września 2019 r, plik PDF


Rezygnacja z funkcji zastępcy przewodniczącego Koła i członkostwa w zarządzie Koła Henryka Łukowskiego. Wyznaczenie terminu zebrania członków Koła na dzień 6 września 2019 r.

dodano 13 czerwca 2019 r.

Organizacja wycieczki do Grecji w dniach 5 - 12 czerwca 2019 r – Oferta i rozliczenie wycieczki.

dodano 5 czerwca 2019 r.


- Oferta wycieczki do Grecji 2019 r, plik PDF- Rozliczenie wycieczki do Grecji 2019 r, plik PDF


Pamiętajmy o Tych co odeszli...

dodano 17 maja 2019 r.

17 maja 2019 r zmarł ppłk w st. spocz. Marek Nowacki – były zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Dokonano cesji naszej strony internetowej ( domeny ) http://kzeirsw.bialystok.pl oraz hostingu.

dodano 16 kwietnia 2019 r.

Z dniem 16 kwietnia 2019 roku nasze Koło Terenowe stało się oficjalnie właścicielem domeny http://kzeirsw.bialystok.pl co oznacza że wszelkie koszty związane z utrzymaniem strony i hostingu ponosi Koło Terenowe. Jest to kolejny krok normalizacji naszego statusu, pracy i wzięcia odpowiedzialności za całokształt działań w przestrzeni publicznej ale też i obowiązek dla nas i przyszłych zarządów kontynuacji i dbania o dobre imię naszego stowarzyszenia. Administratorem strony jest przewodniczący Koła - kol. Andrzej Stelmaszuk. Pierwsze opłaty już są, za odnowienie domeny ( zastrzeżonej nazwy strony internetowej ) musimy opłacić kwotę 123,00 zł a za hosting smart ( czyli korzystanie i udostępnienie strony internetowej na serwerze portalu AZ) kwotę 369,00 zł. Niestety nie są to małe koszty… Musimy szukać dodatkowych źródeł finansowania, a pomysł już mamy…

Wielkanocne spotkanie emerytów – „jajeczko”.

dodano 12 kwietnia 2019 r.

W spotkaniu uczestniczyło 32 emerytów Aresztu Śledczego w Białymstoku oraz zaproszeni goście, z ramienia gospodarzy - zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku ppłk Sławomir Stefaniak, mjr Mirosław Cybuliński - zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku, kapelan ks. Mirosław Korsak i przedstawiciel działu kadr Aresztu - kpt. Cezary Łabieniec. Była to kolejna okazja do spotkania się rzeszy emeryckiej, wspólnych rozmów, wspomnień i życzeń świątecznych. Omówiono także bieżące sprawy z życia Koła, zapoznano uczestników z nowym składem zarządu, działalnością i propozycjami na przyszły okres. Zaproponowano wprowadzenie na stałe wydarzenia - noworocznego spotkania członków Koła na którym będą omawiane wydarzenia z roku poprzedniego, zapoznawanie ogółu z ważnymi treściami pism, ewentualnych zmian przepisów, wynikami kontroli komisji rewizyjnej oraz planami na rok bieżący. Jest to kolejny krok normalizacji pracy zarządu i informowania członków o ważnych sprawach naszego stowarzyszenia. Będziemy również proponować zwiększenie wysokości składek rocznych z których dochód będzie przeznaczany na relizację własnych zamierzeń. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się 10 stycznia 2020 roku.

12 kwietnia 2019 r. Zgłoszenie do Urzędu Miejskiego w Białymstoku ul. Zamenhoffa faktu działalności naszego Koła na terenie miasta Białystok.

dodano 12 kwietnia 2019 r.

Zgłoszenie naszej działalności było kolejnym krokiem uporządkowania zaległych spraw. Co prawda brakuje jeszcze jednego dokumentu: Protokołu z utworzenia naszego koła lub potwierdzającego dokumentu Zarządu Głównego – uchwały w tej sprawie. W związku z brakiem takich dokumentów w naszym archiwum – jeszcze tego samego dnia stosowne pismo zostało wysłane do Zarządu Głównego. Czekamy na odpowiedź… Formalnie, zgłoszenie zostało dokonane.

25 marca 2019 r. Zmiana adresu poczty elektronicznej, spowodowana zmianą serwera.

dodano 25 marca 2019 r.

Dla celów praktycznych, zostało założone nowe konto pocztowe z adresem: zarzad@kzeirsw.bialystok.pl . Jak wskazuje nazwa, konto zostało założone na naszej domenie. W związku z tym, z tym też dniem likwidujemy stare konto a zmiany zostały już naniesione na stronie internetowej. Praktycznie, jeszcze prze pewien czas stare konto będzie funkcjonować z uwagi na dotychczasowe kontakty i prowadzoną korespondencję. Mamy tam też umieszczone nasze Archiwum zdjęciowe o dużej pojemności, które zostanie zachowane.

22 marca 2019 r. Założenie konta bankowego koła terenowego.

dodano 22 marca 2019 r.

Po wielu dniach starania, w dniu 22 marca 2019 r założono konto bankowe na Krajowy Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej Zarząd Koła Terenowego w Białymstoku. Jedyny bank który zaoferował najlepsze warunki prowadzenia konta - BGŻ BNP Paribas. Założone konto – jest kontem społecznym a każda zmiana składu zarządu wymaga ponownego zgłoszenia danych do banku. Na chwilę obecną uprawnieni do reprezentowania Koła są : przewodniczący i skarbnik.

15 luty 2019 r. Pierwsze zebranie nowego zarządu.

dodano 15 luty 2019 r.

Na pierwszym zebraniu zarządu Koła, przewodniczący ustalił nowe zasady pracy: dokonano podziału obowiązków wśród poszczególnych członków zarządu, zobowiązano wszystkich do porządkowania dokumentacji wg właściwości, utworzenia rejestrów i baz danych członków Koła, ustalono zasady prowadzenia i dokumentowania spotkań zarządu, obowiązkowe dokumentowanie podjętych decyzji oraz sposób zapoznawania się z ich treścią przez osoby nieobecne;

8 luty 2019 r. Zebranie sprawozdawczo – wyborcze Koła Terenowego

dodano 8 luty 2019 r.

To było przełomowe zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków Koła Terenowego. Dotychczasowy zarząd, nieco uszczuplony rezygnacją z funkcji zastępcy przewodniczącego nie był w stanie normalnie funkcjonować, pozostali członkowie też nie wyrażali chęci pracy, brakowało skarbnika a składki były pobierane przez przewodniczącego Koła. Ten stan nie wróżył nic dobrego. Po burzliwej dyskusji, na wniosek kol. Andrzeja Stelmaszuka postanowiono: dokonać wymiany składu całego zarządu i przyjąć nowy sposób zarządzania poprzez: informowanie naszych członków o działalności zarówno Zarządu Koła jak i Zarządu Głownego KZEiRSW poprzez zebrania ogólne jak i poprzez stronę internetową, większą integrację członków , wyjaśnienie statusu naszego Koła , założenie konta bankowego i pozyskiwanie nowych członków naszego stowarzyszenia. Naczelną zasadą ma być jawność i transparentność podejmowanych czynności. Uchwałę podjęto jednomyślnie. Nowy skład zarządu Koła podjął natychmiastową decyzję o komisyjnym przekazaniu dokumentacji i środków pieniężnych. Ponadto, przedstawiona przez kol. Henryka Łukowskiego oferta wycieczki w 2019 roku połączona z lotem do Aten zyskała największe poparcie. Zobowiązano nowy, wybrany zarząd do jej organizacji.

Rozpoczął się nowy etap….

- Protokół z zebrania sprawozdawczo wyborczego członków Koła Terenowego KZEiR SW z dnia 8 lutego 2019 r, plik PDF


Komunikat, zebranie Zarządu Koła Terenowego KZEiRSW Białystok.

dodano 4 września 2018 r.

Informujemy, że w dniu 4 września 2018 r ( wtorek ) o godz. 9.00 w sali szkoleniowej aresztu śledczego ( na I piętrze budynku po lewej stronie nad salą widzeń ) odbędzie się spotkanie zarządu Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej w Białymstoku z Dyrektorem Aresztu Śledczego w Białymstoku płk Wojciechem Prażmowskim w sprawie ustalenia zasad współpracy pomiędzy kołem emerytów a kierownictwem aresztu śledczego. Z uwagi na ważność i zakres omawianych spraw prosimy wszystkich członków zarządu, łącznie z komisją rewizyjną o stu procentowe uczestnictwo w tym spotkaniu. Ze spotkania zostanie sporządzony protokół.

Komunikat.

dodano 20 lipca 2018 r.

W związku z brakiem zgody Zarządu Koła Terenowego w Białymstoku na wprowadzanie dalszych zmian w sposobie zarządzania kołem emerytów, z dniem dzisiejszym rezygnuję z funkcji zastępcy przewodniczącego Koła KZEiRSW w Białymstoku. Jednocześnie pozostawiam do dyspozycji osoby wyznaczonej przez zarząd obsługę strony internetowej kzeirsw.bialystok.pl oraz konta poczty elektronicznej wraz z zawartością pamięci dyskowej.

Andrzej Stelmaszuk

Jubileuszowe spotkanie członków Koła KZEiRSW w Białymstoku.

dodano 7 lipca 2018 r.

Kolejne spotkanie społeczności emerytów i rencistów SW naszego Koła miało odrębny charakter. Okazją były rocznice: 100 - lecia Służby Więziennej oraz 20 - lecie Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej. W spotkaniu uczestniczyło 60 emerytów i rencistów, w tym członkowie naszego Koła Terenowego, zaproszeni goście: Dyrektor Aresztu Śledczego w Białymstoku płk Wojciech Prażmowski, przedstawiciel działu kadr kpt. Cezary Łabieniec, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Białymstoku Pan Jerzy Hajduk.

Słowo wstępne oraz zarys historyczny powołania Służby Więziennej oraz Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przedstawił przewodniczący Koła kol. Henryk Łukowski. Nie zbrakło też podziękowań kierownictwu tutejszej jednostki za udzielaną wszelką pomoc, w tym finansową nie tylko członkom Koła ale i pozostałej rzeszy emeryckiej. O dobrej współpracy z naszym Kołem emerytów mówił też Pan Dyrektor Aresztu Śledczego, podziękował Zarzadowi Koła za wysiłek włożony w dobre relacje i zrozumienie potrzeb środowiska życząc dalszych sukcesów oraz dużo zdrowia. Słowo wstępne oraz zarys historyczny powołania Służby Więziennej oraz Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przedstawił przewodniczący Koła kol. Henryk Łukowski. Nie zbrakło też podziękowań kierownictwu tutejszej jednostki za udzielaną wszelką pomoc, w tym finansową nie tylko członkom Koła ale i pozostałej rzeszy emeryckiej. O dobrej współpracy z naszym Kołem emerytów mówił też Pan Dyrektor Aresztu Śledczego, podziękował Zarzadowi Koła za wysiłek włożony w dobre relacje i zrozumienie potrzeb środowiska życząc dalszych sukcesów oraz dużo zdrowia. Kończąc część oficjalną, przewodniczący Koła wręczył pamiątkowe medale jubilatom - najstarszym członkom Koła a kpt. Cezary Łabieniec przedstawił nam dane statystyczne z wykorzystania środków fiansowych funduszu socjalnego. Na tym zakończono część oficjalną.

V Zjazd Delegatów KZEiRSW zakończony.

dodano 15 czerwca 2018 r.

Z przyjemnością umieszczamy na naszej stonie internetowej Dyplom z okazji Jubileuszu Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej - podziękowania dla członków Koła Terenowego przy Areszcie Śledczym w Białymstoku za całokształt działań podejmowanych na rzecz środowiska emerytowanych więzienników, wykazywanie zaangażowania, wysiłek i pracę oraz koleżeńską solidarność podpisany przez Przewodniczącego Zarządu Głównego KZEiRSW Janusza Kwietnia.

To nie jedyny element V Zjazdu KZEiRSW, bowiem w jego trakcie dokonano wyboru nowego składu zarządu i opracowano projekt zmian statutu ( m.inn. umożliwiający kołom terenowym podwyższanie składek członkowskich do wykorzystania wyłącznie na własne potrzeby bez konieczności odprowadzania jej części do Zarządu Głównego ). Była to również okazja do podkreślenia 100 lecia więziennictwa w niepodległej Polsce. Została również przedstawiona długo oczekiwana książka Magdaleny i Marii Marty Urlińskich pod znamiennym tytułem "Pejzaże (nie)codzienności. Mikro-historie i mikro światy więzienników". Książka warta polecenia wszystkim emerytom Służby Więziennej, zawiera bowiem szereg wspomnień i przemyśleń osób niegdyś związanych zawodowo ze służbą a obecnie poszukujących własnych ścieżek życia. Lektura ciekawa, bo przenosi nas w inny świat, świat kiedy byliśmy trochę młodsi. Nie zabrakło tu również akcentów pochodzących z naszego środowiska, osób znanych. To takie nasze mikro historie i mikro światy, światy więzienników. Pozycja do udostępnienia przez Zarzad Koła Terenowego KZEiRSWw Białymstoku .

Kolejna wycieczka emerytów za nami.

dodano 14 czerwca 2018 r.

W dniu 4 czerwca 2018 r o godz. 1.00 w nocy rozpoczęliśmy długo oczekiwaną autokarową wycieczkę do Rumunii i Bułgarii. W sumie zebrało się 63 osoby, nasze koło reprezentowało 48 emerytów i rencistów, pozostała część to emeryci z jednostek zaprzyjaźnionych - Aresztu Śledczego w Hajnówce, OISW w Białymstoku oraz sympatycy Naszego stowarzyszenia. Trasa wiodła przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię do miejsca zakwaterowania nad Morzem Czarnym - na przedmieściach Warny w Hotelu Detelina. Na dotarcie do miejsca docelowego potrzebowaliśmy 2 dni i tyle samo na powrót. Pozostały czas - 6 dni spędziliśmy na "błogim lenistwie" korzystając z miejscowej, nadmorskiej plaży, przyhotelowego basenu oraz suto przygotowanych posiłków oraz napojów chłodzących. Wersja All inclusive zapewniła nam wszelkie wygody. Mieliśmy również czas i możliwość zapoznania się z ciekawą historią Bałkanów oraz przemian jakie zaistniały przez wiele wieków na tych terenach wraz z historią najnowszą, oraz odwiedzenia ciekawych miejsc i zabytków Bukaresztu, Aładży, Warny, Nesseberu, pływania statkiem po Morzu Czarnym a przede wszystkim podziwiania pięknych Karpat, Parków Krajobrazowych w Rumunii. Nie sposób opisać tych miejsc, to trzeba zobaczyć... Jak wszyscy zgodnie stwierdziliśmy wyjazd był udany, jedyną niedogodnością był sam dojazd i powrót trwający po kilkanaście godzin dziennie. To fakt, ale z pewnością warto było, a ci co nie byli zdecydowani pokonać te trudy - niech żałują...
Jednocześnie przypominamy o najbliższym spotkaniu Jubileuszu XX lecia Koła Emerytów które odbędzie się 7 lipca 2018 r o godz. 16.00 pod wiatą przywięziennego hotelu Aresztu Śledczego w Białymstoku, na które należy wcześniej zapisać się w kadrach aresztu wnosząc jednocześnie opłatę w wysokości 10 zł na osobę uprawnioną. Pozwoli to nam zabezpieczenie odpowiedniej ilości miejsc siedzących i zamówienia kateringu. Ponadto, wpłacając symboliczną kwotę, dajemy sygnał kierownictwu Aresztu Śledczego w Białymstoku, że nie tylko potrafimy korzystać z funduszu socjalnego ( bez dofinansowania nie bylibyśmy w stanie oragnizować spotkań, wyjazdów i wycieczek ) ale i dołożyć "własną cegiełkę". To bardzo ważne, bo przecież nie wszyscy korzystają równomiernie z tego budżetu... o tym należy pamiętać. Zapraszamy na Jubileusz. Jak już wcześniej informowaliśmy przygotowujemy również miłą niespodziankę...

Jubileusz XX - lecia Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej - informacja organizacyjna.

dodano 18 maja 2018 r.

W związku z organizacją Jubileuszu XX lecia Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej oraz zapewnienia właściwej organizacji, niezbędnej ilości miejsc oraz konieczności wcześniejszego złożenia zamówienia - kateringu wprowadza się formę zapisu na listę zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu integracyjnym wraz z wniesieniem wkładu własnego, składka dla osób uprawnionych ( wszyscy emeryci i renciści SW będący na ewidencji Aresztu Śledczego w Białymstoku oraz członkowie Koła Terenowego KZEiRSW w Białymstoku ) 10,- zł, osób nieuprawnionych ( sympatycy Koła ) 60,- zł. Termin zapisów i wniesienia opłat do dnia 30 czerwca 2018 r do działu kadr Aresztu Śledczego w Białymstoku lub bezpośrednio do Przewodniczącego Koła. Jak wcześniej informowaliśmy , w trakcie spotkania przewidujemy niespodziankę...Serdecznie zapraszamy 7 lipca 2018 r o godz. 16:00 - "wiata" przywięziennego hotelu przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Po wielkanocne spotkanie emerytów.

dodano 21 kwietnia 2018 r.

W dniu 21 kwietnia 2018 r, w wiacie obok przywięziennego hotelu Aresztu śledczego w Białymstoku miało miejsce cykliczne, wiosenne spotkanie emerytów i rencistów Służby Więziennej związane z zakończeniem okresu Świąt Wielkanocnych, zwyczajowo określane "spotkaniem przy jajeczku". W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku mjr Jerzy Cybuliński, przedstawiciel Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku kpt. Cezary Łabieniec, kapelan prawosławny ks. Adam Krysztopowicz oraz emeryci i renciści SW, członkowie Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej w Białymstoku. Tradycyjnie, po oficjalnym powitaniu gości i złożeniu świątecznych życzeń przez przedstawicieli kierowników jednostek oraz kapelana więziennego, uczczono chwilą ciszy pamięć Tych, którzy odeszli na wieczną służbę w ubiegłym roku.

Również w trakcie spotkania złożone zostało oświadczenie kol. Andrzeja Stelmaszuka o rezygnacji z funkcji delegada na V Zjazd Krajowego Związku Emerytów i Rencistów. W związku z powyższym, na wniosek członków Koła, zebrane gremium dokonało ponownego wyboru delegata a mandat uzyskał kol. Henryk Łukowski - obecny przewodniczący Koła Terenowego KZEiRSW w Białymstoku.Spotkanie przebiegało w spokojnej, przyjacielskiej atmosferze, a "kuluarowe" rozmowy trwały jeszcze przez długi czas. Katering i obsługę zapewniła nam firma "Pięć Dębów" z Supraśla, jak zwykle smacznie i niedrogo. Następne spotkanie, jak już wcześniej zapowiadaliśmy odbędzie się 7 lipca 2018 r o godz. 16:00, też w tym samym miejscu, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Tym razem, okazją będzie Jubileusz naszego stowarzyszenia - Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej.

Spotkanie opłatkowe, 15 grudnia 2017 r.

dodano 15 grudnia 2017 r.

Zwyczajowo, jak w ubiegłych latach, dzięki uprzejmości kierownictwa Aresztu Śledczego w Białymstoku, spotkanie opłatkowe odbyło się w pomieszczeniach przywięziennego hotelu. W spotkaniu uczestniczyli emeryci i renciści Aresztu Śledczego i Zakładu Karnego w Białymstoku oraz zaproszeni goście : w zastępstwie Dyrektora Okręgowego SW w Białymstoku - mjr Sławomir Roszkowski, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku ppłk Sławomir Stefaniak, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku mjr Jerzy Cybuliński, Kapelan ks. Ryszard Pasturek, Kapelan prawosławny ks. Adam Krysztopowicz oraz kpt. Cezary Łabieniec. Spotkanie otworzył przewodniczący Koła kol. Henryk Łukowski , powitał zaproszonych gości i w krótkich słowach omówił sytuację w Kole emerytów zwracając uwagę na zmiany jakie nastąpiły w ostatnim okresie oraz plany i zamierzenia zarządu na przyszły rok, po czym mjr Sławomir Roszkowski odczytał list Dyrektora Okręgowego SW w Białymstoku wraz z życzeniami świątecznymi.

Do życzeń dołączył jako gospodarz spotkania, Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Białymstoku ppłk Sławomir Stefaniak oraz Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Białymstoku mjr Jerzy Cybuliński. Wspólnie z kapelanami odmówiono modlitwę, po czym podzielono się opłatkiem i złożono wzajemne życzenia. Spotkanie przebiegało w uroczystej atmosferze, na rozmowach i wspomnieniach. Jesteśmy szczególnie dumni z obecności naszych seniorów, którzy pomimo wieku, w takich chwilach są z nami. Dlatego też takie spotkania warto kontynuować ...

Informacja z dnia 3 października 2017 r.

dodano 3 października 2017 r.

Zarząd Koła organizuje zakup 40 biletów wstępu na koncert Chóru Aleksandrowa, który odbędzie się 26 listopada 2017 roku w Białymstoku - Lodowisko BOSiR - Białystok o godz. 17.00. Szczegóły imprezy, koszt 1 biletu osobom wyłącznie uprawnionym / emeryt, rencista SW... /, termin oraz sposób otrzymania biletu zostaną podane do Waszej wiadomości na Naszej stronie internetowej w zakładce "aktualności/ogłoszenia" po załatwieniu niezbędnych formalności, w tym finansowych. Nie planujemy rozprowadzania biletów w pełnej odpłatności.

W dniu 3 października 2017 r odbyło się kolejne spotkanie zarządu Koła. Zostały omówione sprawy poruszane podczas ostatniego spotkania w Sulejowie Zarządu Krajowego Emerytów i Rencistów Służby Więziennej i podjętych uchwał w związku z przygotowaniami do uroczytości jubileuszu KZEIRSW, bieżące sprawy Koła Emerytów i Rencistów SW przy Areszcie Śledczym w Białymstoku związane z realizacją wycieczek oraz przygotowaniem propozycji Planu Pracy Koła na 2018 rok.

Ustalono termin najbliższego spotkania emerytów i rencistów Naszego Koła na dzień 15 grudnia 2017 r , na godz. 14.00 w sali nr 3 hotelu przy Areszcie Śledczym w Białymstoku, na które już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy. Będzie to też, i przede wszystkim spotkanie opłatkowe a przy okazji będziemy mieli okazję wspólnego spotkania się i omówienia naszych planów i zamierzeń na najbliższy rok. Na spotkanie, jak corocznie zostanie zaproszony Dyrektor Aresztu śledczego w Białymstoku.

Projekt planu pracy Koła na 2018 rok, do omówienia na spotkaniu opłatkowym w dniu 15 grudnia 2017 r o godz. 14:00 w sali nr 3 hotelu przy Areszcie Śledczym w Białymstoku.

1. prowadzenie domeny http://kzeirsw,bialystok.pl, tj. strony internetowej koła emerytów przy Areszcie Śledczym w Białymstoku i aktualizacja wydarzeń jako podstawowe źródło informacji projektów, planów działania i zamierzeń zarządu koła, zapoznawania członków Koła z działaniami i podjętymi uchwałami Zarządu Głównego KZEiRSW, opisy oraz zdjęcia z zrealizowanych imprez, publikacja przepisów i innych aktów prawnych dotyczących emerytów i rencistów, druków, wniosków, historia koła emerytów. Umożliwienie kontaktu z zarządem koła poprzez pocztę elektroniczną - zarząd Koła, termin cały rok;

2. powołanie zespołu/osób do prowadzenia strony internetowej /opracowanie artykułów, wykonywanie i archiwizacja zdjęć/ oraz papierowej wersji kroniki, prowadzenie strony internetowej - Andrzej Stelmaszuk; papierowej wersji kroniki - do uzgodnienia na spotkaniu opłatkowym w 2017 r ;

3. konsolidacja społeczności emerytów i rencistów Służby Więziennej Podlasia, nawiązanie współpracy z innymi Kołami Terenowymi KZEiRSW – zarząd Koła, termin: cały rok;

4. zebranie członków koła emerytów w 2018 roku - zarząd Koła, termin do uzgodnienia na spotkaniu opłatkowym w 2017 r.;

5. spotkanie Wielkanocne w 2018 roku - zarząd Koła, termin do uzgodnienia na spotkaniu opłatkowym w 2017 r;

6. V Zjazd Delegatów Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej - zarząd Koła, termin maj 2018 r.; 7. zebrania zarządu Koła emerytów w 2018 roku – zarząd Koła, spotkania 1 raz w miesiącu;

8. wycieczki w 2018 roku: krajowe, zagraniczne - propozycje zarządu : Rumunia, Bułgaria w miesiącu V/2018 r.,Tykocin / Kiermusy w miesiącu VI/2018 r, Warszawa - IX/2018 r.; propozycje członków Koła: miejsca i terminy do uzgodnienia na spotkaniu opłatkowym w 2017 roku.;

9. uczestnictwo w regionalnych imprezach Podlasia, festyny, teatr, opera, inne - propozycje członków Koła;

10.spotkanie opłatkowe w 2018 roku - zarząd Koła, ustalenie projektu planu pracy na 2019 rok.

Informacja z dnia 19 września 2017 r

dodano 19 września 2017 r.

W dniu 10 września 2017 r grupa 23 emerytów udała się na kolejną wycieczkę w 2017 roku, tym razem na Białoruś do Puszczy Białowieskiej. Plan obejmował zwiedzanie Muzeum Tradycji Ludowych, Muzeum Przyrodniczo - Leśnego, Woliery ze zwierzętami oraz przejazd Carskim Traktem. Wycieczkę oprowadzał przewodnik, który z właściwą wiedzą leśnika opowiadał o historii i życiu zwierząt zamieszkujących lasy puszczańskie. Podziwialiśmy piękno Puszczy Białowieskiej, jej historię i efekty współcześnie funkcjonującego Parku Narodowego Białorusi. Zmęczeni, ale zadowoleni całodniowymi atrakcjami, ok godz. 16:30 ruszyliśmy pieszo na przejście graniczne Grudki - Piererow, gdzie po naszej stronie czekał już autokar.

Wycieczkę można uznać za udaną, pogoda dopisała a resztę dopełniła wspaniała atmosfera wśród uczestników. Już teraz możemy zastanawiać się nad następnym wyjazdem w przyszłym roku. Zainteresowanych poszerzeniem własnych zbiorów o zdjęcia z wycieczki, proszę o kontakt na e-mail kola terenowego /adres e-mail w zakładce "o nas"/. Te osoby uzyskają "link" - pełny dostęp do naszego archiwum z możliwością ich pobrania w większej rozdzielczości, np. do wydruku.

Uchwała Zarządu Koła Terenowego KZEiR SW przy Areszcie Śledczym w Białymstoku w sprawie utworzenia własnej strony internetowej.

dodano 20 czerwca 2017 r.

- Uchwała Zarządu Koła, plik PDF